Дружини успішних черкащан розповіли, як допомагають своїм чоловікам

Чоловіки — сильні, цілеспрямовані, наполегливі, амбітні. Вони прагнуть бути успішними, бути переможцями, щоб ними гордились, їх поважали, ними захоплювались. Для цього їм потрібен хтось, завдяки кому вони відчуватимуть себе такими. І тут на допомогу приходить жінка… Яка роль жінки у житті чоловіка, як дружини допомагають своїм коханим досягати успіху? Про це “Вичерпно” вирішило дізнатися у них самих.

Алла Мельник, вчителька англійської мови ЗОШ №20, дружина директора КП «ЧЕЛУАШ» Олексія Мельника, разом 9 років.

Чи складно жінці жити з публічною людиною, Алла відповіла, що знала, за кого виходила заміж, але зізналася, що чоловіка дуже не вистачає вдома:

– Ще на початку наших стосунків він постійно працював, що мене, чесно кажучи, часто засмучувало, але потім ми настільки звикли жити в такому режимі, що зараз навіть і не уявляємо, як по-іншому може бути. Та все ж постійна зайнятість Олексія завдає труднощів: ми не можемо із 100-відсотковою впевненістю щось запланувати, не можемо навіть повноцінно поговорити по телефону, тому що наш тато постійно зайнятий.

Але Алла завжди підтримує чоловіка:

– Перш за все, я завжди поруч із ним. Роблю все можливе, щоб не навантажувати його якимись побутовими проблемами та питаннями. Найважливіша складова наших стосунків — це, звісно, кохання і повага один до одного, а також цікавитись вподобаннями один одного. Інколи чоловіка засмучують неприємні робочі моменти, буває нелегко «загасити» цей настрій, але ми з сином Матвієм вже знаємо як. І Олексій дуже цінує те, що наш дім — це тиха гавань, де завжди спокійно, затишно і надійно.

 

Валерія Бондаренко, директор турагентства «Созвездие туризма», дружина міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, разом 10 років.

blank

Завжди поруч зі своїм чоловіком і Валерія.

– Успіх мого чоловіка не прийшов за один день. Він багато працював для цього. Неодноразово балотувався. Можна сказати, що вибори для нашої сім`ї мають своє особливе місце, адже я завжди була поруч: у штабі, вдома, на телефоні, усюди. В нашій родині основа стосунків – це, скоріш за все, довіра і підтримка, взаємна допомога і щире спілкування, — розповідає Валерія про свою підтримку на шляху коханого до успіху.

Найбільше його досягнення, на її думку, це те, що перебуваючи на такій посаді з цілодобовою зайнятістю, Анатолій Васильович — зразковий сім’янин, дуже гарний батько і чоловік.

– А дружиною успішного чоловіка бути легко, тому що це, скоріш за все, сімейний успіх. Для мене важче бути публічною, як цього вимагає наше суспільство, — сказала Валерія.

 

Юлія Кудактіна, власниця туристичного агентства, дружина бізнесмена Сергія Кудактіна, разом 17 років.

blank

А от Юлії Кудактіній не складно бути дружиною успішного публічного чоловіка, адже й сама є такою.

– У нас все комфортно, кожен займається своїми справами, реалізує свої проекти, але в той же час ми завжди підтримуємо один одного, — говорить Юлія.

Найголовніше, на її думку, на чому тримається їхній шлюб, це спільні інтереси, повага та підтримка.

– Завжди підтримую його, — розповіла Юлія, як допомагає чоловікові досягати успіху та долати труднощі.

 

Тетяна Петренко, викладачка англійської та німецької мови, наразі не працює, дружина народного депутата України Олега Петренка, разом 24 роки.

blank

Найважливіше, що є між подружжям — це взаєморозуміння, повага один до одного.

– Людину кохаєш не за якісь переваги, а цілком. Тому ціную чоловіка повністю, поважаючи усі риси характеру – і недоліки, і позитивні якості, — сказала Тетяна.

Чи складно бути дружиною публічного чоловіка, жінка розповіла, що все-таки складніше, ніж непублічного, адже він постійно на виду, хвилюється за нього, засмучують постійні роз’їзди чоловіка.

– Коли ти живеш людиною — живеш її проблемами. Так і в нас – я в його справах, він у моїх. Кожен день спілкуємось — чи на відстані, чи вдома, постійно випитуємо один в одного про справи, труднощі, проблеми, — розповіла Тетяна.

Спеціального рецепту як допомогти чоловікові досягати успіху жінка не має, просто намагається розуміти чоловіка, входити в положення, підтримувати.

 

Юлія Порпленко-Нечипоренко, журналістка, мама в декреті, дружина майстра спорту України з легкої атлетики Дениса Нечипоренка, разом 6 років.

blank

– Дениса багато хто поважає, насамперед, завдяки його освіченості, людяності та спортивним досягненням. Думаю, що дружина – дзеркало чоловіка, тому важливо бути гідною дружиною успішного чоловіка. Тобто відповідати його рівню. Це значить і самій розвиватися, шукати шляхи самореалізації. Це для того, щоб не бути у тіні свого обранця, а «сяяти» разом з ним, — розповідає Юлія. — Я вважаю, подружжя має мотивувати один одного рости, ставити нові задачі, присвячувати перемоги. Адже всі надбання успіху – це запорука благополуччя родини.

Юлія розповіла, що від неї залежить побут, тому намагається максимально зробити комфортні умови для життя. Як мінімум – попрасовані сорочки, приготована вечеря. Як максимум – допомога у роботі чоловіка, підтримка порадою.

– Переконана, кожна жінка має бути мудрою. Не пиляти чоловіка за непомитий посуд чи безлад. Прибрати можна за лічені хвилини, а зіпсувати стосунки непотрібним скандалом — це запросто. Тому ми обоє намагаємось не конфліктувати один з одним, а домовлятися. Так берегти енергію на більш корисні справи, зокрема, роботу, — розповіла жінка.

 

Світлана Коваль, викладачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій ЧНУ ім. Б. Хмельницького, дружина першого заступника голови Черкаської ОДА Віталія Коваля, разом 17 років.

blank

– Наскільки складно бути дружиною успішного чоловіка? Я не можу однозначно сказати, що це складно. Я розумію, що його робочий день — ненормований, що дуже часто на вихідні чи свята він працює, бо так потрібно. Без важкої праці немає плодів. Іноді хочеться, звичайно, щоб чоловік більше часу був зі мною та з дітьми, але ми розуміємо всю важливість його роботи. Ми разом радіємо його досягненням, — поділилася Світлана.

Інколи, можливо, доводиться жертвувати чимось (вільним часом із дітьми чи відпусткою), але, коли Світлана бачить, як захоплено Віталій розповідає про чергову поїздку в АТО чи про допомогу тим, хто її потребує, вона перереконується, що він на своєму місці, він дуже любить свою роботу і горить нею!

Світлана розповіла, що допомагає чоловікові досягати успіху своєю підтримкою:

– Він знає, що я завжди на його боці, завжди підтримаю його рішення. Коли бувають складні ситуації, намагаємося разом шукати правильні шляхи розв’язання проблем. Я переконана, що Віталій відчуває нашу любов, знає, що ми завжди будемо поряд у будь-яких життєвих обставинах, і я упевнена в ньому теж! Ми пройшли разом його шлях від асистента кафедри радіотехніки до заступника голови ОДА і я бажаю йому тільки нових перемог та досягнень!

Жінка розповіла, що їхній шлюб побудований на взаємоповазі та любові, вмінні пробачати, розуміти одне одного, на спільних поглядах на життя, зокрема, й у вихованні дітей, а також однакових політичних поглядах.

– Хоч який би не був важкий робочий день, його завжди вдома чекатимуть його рідні дівчата, — сказала Світлана.

 

Керолайн Євпак, окрім догляду за дітьми допомагає чоловікові у бізнесових справах, дружина лідера руху «Нові Люди», голови IT-компанії «Ekreative» Віктора Євпака, разом 11 років.

blank

Керолайн розповіла, що їй не складно бути дружиною публічного чоловіка, тому що має право на приватність. Для неї складно те, що вони мало бачаться. Жінка розуміє, що Віктор зайнятий, у нього багато справ, але її це засмучує.

– Я не знаю, як я допомагаю йому бути успішним, тому що сама багато помиляюсь. Але через велику зайнятість чоловіка я беру на себе велику відповідальність всього, що пов’язано з дітьми, оселею задля благополуччя нашої сім’ї. Я стараюся не навантажувати його цими питаннями. Окрім цього я завжди намагаюся його вислухати. Я не знаю, наскільки цікаві мої поради для нього, однак завжди намагаюся підтримати його, — розповіла Керолайн про те, як допомагає чоловікові.

Спочатку основою їхніх стосунків була дружба, розповіла жінка.

– Важливо, що ми можемо розмовляти на будь-яку тему, бути відкритими один з одним, ділитися усім, що відбувається у нашому житті, зокрема, й нашими почуттями, страхами, радостями. Ми дуже цінуємо сімейний час, адже важливо проводити час у колі сім’ї і вдвох. Фундаментом нашої сім’ї є віра. Ми розуміємо, що з нами Бог, який підтримує нас, а ми живемо за Божою волею.

 

Анжела Бойко, завідувач кафедри філософських і політичних наук ЧДТУ, дружина ректора ЧДТУ Олега Григора, разом 12 років.

blank

Анжела розповіла, що весь секрет у вірі.

– Просто я йому вірю і в нього вірю. Вірю безумовно і беззаперечно. А він знає, що я буду поруч, незалежно від обставин. Як там кажуть в загальновідомій клятві? «І в горі, і в радості». Життя вже дало можливість це перевірити. У нього все вийде – я в це вірю. І знаю.

Що, на думку жінки, є основою родини – це кохання.

– Не розумію, коли в особистому житті звучить «я». Там, де є кохання і злагода, там є «ми». В родині у нас традиційні цінності, тому основні рішення приймаються чоловіком, а от затишок в родині, відчуття дому, настрій – це вже дружина, — сказала Анжела.

Олег з Анжелою працюють разом, та це лише допомагає їхнім стосункам:

– Складно зустрічати чоловіка з роботи як з фронту, бо він кожен день на передовій, за ним стоїть багато працівників і студентів, які повинні відчувати свою захищеність і впевненість в завтрашньому дні. Простіше – коли разом працюєш, працюєш як дія, а не перебування. Відчувати його перемоги і поразки як свої. Складно, можливо, для тих, хто грає роль «дружини», а якщо ти не можеш навіть уявити ранок без коханого, якщо ти ним дихаєш, то це вже не «бути» дружиною, це жити своїм чоловіком. Я знаю про його настрій і стан вже з першої інтонації в телефоні, коли він дзвонить з такими омріяними словами: «Кохана, скоро буду вдома, — розповіла Анжела.

 

Наталія Крись, директор ТОВ «Дім-Арт», дружина депутата Черкаської міської ради Олександра Радуцького, разом 11 років.

blank

– Він просто підійшов до мене і запропонував свою допомогу. З тих пір і досі допомагає мені у всьому і є моєю опорою, — згадує першу зустріч у міськвиконкомі зі своїм майбутнім чоловіком Наталія.

Досягненням мого чоловіка є те, що на цей час він створив дружню та міцну сім’ю, заслужив довіру оточуючих та його духовне зростання.

Як допомогати чоловікові досягати успіху, у Наталії є власний рецепт:

– Враховуючи приказку «Краща допомога не заважати», намагаюся створити комфортні умови для нього.

Основою сім’ї Радуцьких, за словами Наталії, є кохання, чесність, вірність, терпіння. Завжди бути разом зі своїми дітьми в колі батьків та рідних.

Чи складно жити з публічною людиною, жінка відповіла, що не складно, коли кохаєш та живеш у внутрішньому комфорті з ним.

Психолог Інна Кукуленко-Лук’янець влучно охарактеризувала дружин успішних чоловіків, їхню роль у сім’ї та житті їхніх коханих:

– Зазвичай, про дружин чоловіків, котрі є успішними у своїй кар‘єрі, можна скласти певний психологічний портрет. Вони будуть велику увагу приділяти сім‘ї, дбати про комфорт чоловіка, створювати йому умови для відпочинку, спокою, затишку. Більшість з них самі рідко роблять кар‘єру і не створюють чоловікові конкуренцію. Тому він всю потребу в суперництві спрямовує в соціум і там дійсно може мати успіх. Дома він має можливість розслабитися, отримати ресурс енергії і сил, відновитися. Дружини таких чоловіків повинні бути готовими їх завжди підтримати, вміти підвищити їм самооцінку у складні періоди, переконати, що у них все вийде і захоплюватися їхніми успіхами. Зазвичай, такі жінки здатні до великої самопожертви заради сім‘ї, чоловіка, дітей.

Звичайно, бувають й інші моделі, де дружина також може мати соціальну активність, займатися бізнесом чи іншим видом діяльності. В таких шлюбах успіх більше має партнерський рівень і вони розвиваються як самодостатні особистості, колеги у своїй сфері. Але, у більшості випадків, хтось один буде більш успішним. І якщо це чоловік, то така дружина свідомо відмовляється від більшої своєї реалізації заради нього, свою енергію спрямовує на його підкріплення і дає йому свою мудрість і врівноваженість як додатковий ресурс для кар‘єри. Зазвичай, дружини успішних чоловіків такі, на яких вони завжди можуть розраховувати, можуть покластися і впевнені у них більше, ніж у собі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *