Думка дня

У всій цій вакханалії навколо криптовалют і цифрової економіки є три серйозних раціональних моменти, хоча вони в тіні.

Перше. Якщо зірки запалюються, значить це комусь потрібно. У будь-якого процесу завжди є господар, який видобуває з нього прибуток за рахунок віруючої пастви.

Друге. Майнінг криптовалют – це гігантська за своїми масштабами комп’ютерна мережа, яка здатна вирішувати завдання неймовірної складності від моделювання термоядерних процесів всередині зірок до емуляції Великого вибуху. І з ймовірністю близькою до ста відсотків господар процесу саме цим і зайнятий. Рахує своє завдання за рахунок мільйонів Майнер, зрідка підкидаючи їм віртуальні грошики. Тобто на халяву, хоча організація подібного процесу повинна б коштувати мільярди реальних грошей. Питання тільки в тому, що саме цей господар рахує. І навіщо?

Третє. Всі віртуальні валюти крім відволікання бовдурів від реального життя виконують одну важливу функцію. Емісія криптовалют створює масовий грошовий попит на них, полегшуючи грошовий пресинг на реальну товарну масу в умовах масштабної емісії валют реальних, тим самим послаблюючи темпи інфляції. Чи надовго? Навряд чи.

Фото Esquire

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *