Думка дня

Про шляхи розв`язаня проблеми субсидій. Якщо уряд виплачує субсидії, то це (+) знімає соціальну напругу, але (-) значно збільшує витрати з бюджету та зменшує мотивацію до легального заробітку громадян та економії витртат.

Якщо уряд не виплачує субсидії, то (-) існує соціальна напруга, але зате (+) не витрачаються кошти з бюджету, у громадян зберігається мотивація до легального заробітку та економії витрат.

Отже, ідеальна модель задачі наступна: Уряд не виплачує субсидії громадянам, що економить кошти бюджету, при цьому відсутня соціальна напруга і у громадян висока мотивація до легального заробітку та економії витрат.

Як досягти цього? Для цього уряду слід замість того щоб через систему субсидій гасити громадянам комунальні послуги, дати їм можливість заробити більше коштів. В Україні це вже успішно роблять міжнародні організації, приватні донори.

Але нашому уряду досі простіше через субсидії заплатити кошти олігархам-монополістам, ніж мотивувати громадян через зукупівлю їм основних засобів займатися самозайнятістю та мікропідприємництвом.

Текст Анатолій Рекун

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *