Експерти спрогнозували вартість сільськогосподарської землі у кожній області України зі зняттям мораторію на продаж землі

Черкаські чорноземи лідирують за вартістю оренди.

Експерти проекту “Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні”, який реалізується за підтримки Світового банку, спеціально для БізнесЦензора підготували рейтинг прогнозованої вартості земельних паїв по всій Україні.

Оцінка вартості сільськогосподарської землі здійснювалася за методом капіталізації доходу, який отримують власники паїв від оренди.

За середню ціну на рівні області бралося медіанне значення вартості оренди в цій області, згідно з даними Державного комітету статистики.

Фактор капіталізації оцінювався на рівні річного доходу від оренди, помноженого на 20 років. Тобто, якщо власник паю здає його в оренду по $50 за гектар в рік, то орієнтовна вартість продажу одного гектара може становити $1000.

Сьогодні найвищі орендні ставки на землю встановлені в традиційних аграрних регіонах – Черкаська, Полтавська та Київська області. Так, середня річна вартість оренди одного гектара на Черкащині становить $84. На Полтавщині та Київщині $80 та $62 відповідно.

Тому, якби ринок землі в Україні відкрили б уже завтра, то власники паїв у Черкаській області могли б отримати $1670 за гектар, у Полтавській – $1600, а у Київській – $1240.

Фото ХоривАгроТех

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *