ЄС допомагатиме Черкащині готувати перших докторів філософії

У ЧДТУ відкривається сучасна комп’ютерна лабораторія – у рамках міжнародного проекту,  для участі у якому  відібрали лише три виші України.  

Про це повідомляє “Вчасно”.

“Лабораторію, що складається із мультимедійного обладнання та 13 сучасних комп’ютерів (за потужністю – фактично, робочих станцій), нам передають у рамках участі у міжнародному освітньому проекті Євросоюзу «Tempus», – повідомив в.о. ректора ЧДТУ Олег Григор. – До участі у проекті «Tempus Netceng» – «Нова модель третього циклу вищої інженерної освіти у відповідності до рекомендацій Болонського процесу у Білорусі, Росії, Україні» – було відібрано лише три українських виші – ЧДТУ, НАУ та НТУУ «КПІ». Мета проекту  – допомогти нам у реформуванні системи вищої освіти, зокрема –  у підготовці докторів філософії. Це новий ступінь, що впроваджується відповідно до нового законодавства про вищу освіту. І цьогоріч ЧДТУ уже провів перший набір майбутніх докторів філософії на проліцензовані 8 спеціальностей (7 – технічних та 1 – економічна)”.

“У рамках цього проекту наші викладачі побували у європейських вишах, аби ознайомитись зі світовим досвідом підготовки докторів філософії (Philosophy doctor або PhD – що є науковим ступенем у більшості країн світу, тепер – включно і з Україною). Головною метою проекту є приведення української системи підготовки науковців у відповідність до європейської, впровадження кращих європейських практик у навчальні програми наших вишів”, – зазначила локальний координатор проекту «Tempus Netceng», завідуюча кафедрою комп’ютеризованих та інформаційних технологій ЧДТУ Юлія Бондаренко.  Наші викладачі пройшли ряд тренінгів у  Вільнюському Технічному Університеті ім. Гедимінаса (Литва), Університеті Брунеля (Лондон) та Берлінському технічному університеті. А нині, у рамках цього проекту, ми отримаємо надпотужну лабораторію, на базі якої відбуватимуться заняття майбутніх докторів філософії. Це інтерактивний клас із можливістю он-лайн відображення інформації з комп’ютера викладача на комп’ютери студентів та TV-систему. Крім того, у рамках цього проекту у ЧДТУ створено DLM – офіс («доктор інженерії на ринку праці») – для моніторингу ринку праці, посилення зв’язків з роботодавцями та впровадження у процес підготовки докторів філософії дисциплін, що гарантують організацію високого рівня підготовки конкурентоспроможних фахівців.”.

Фото pmg.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *