Фахівці розповіли, як черкащанам вибирати якісні та безпечні баштанні культури

Управління  Держпродспоживслужби  в  м. Черкасах інформує щодо безпечного придбання та споживання баштанних культур, повідомляє прес-служба Черкаської міської ради.
Рекомендації щодо придбання та споживання баштанних культур :
1. Купувати кавуни та дині тільки в місцях їх офіціальної реалізації (агропродовольчі  ринки, ярмарки, супермаркети).
2. Не купувати баштанні культури на стихійних ринках, в торгових точках, які розташовані на узбіччях автошляхів, перехресть автошляхів, місцях стихійної торгівлі.
3. Торгове місце повинно бути огороджено, баштанні культури розміщені на чистому твердому покритті, яке  піддається  миттю. Біля торгової точки не повинно бути сміття , відходів торгівлі. Проживання торговців та  сторожів в торговій точці та біля неї забороняється.
4. Перелік місць розміщення точок для торгівлі баштанними культурами в місті приймається рішенням  Черкаського  міськвиконкому.
5. Для безпечної покупки попросити продавця показати документ про вміст нітратів, залишкової кількості отрутохімікатів, та радіонуклідів у продукції, що реалізується.
6. Не рекомендується купувати биті, тріснуті, нарізані баштанні культури, визначати стиглість баштанних  шляхом надрізування трикутника.
7. Не рекомендується  купувати баштанні культури у асоціальних осіб.
8. Перед вживанням баштанних культур необхідно обов’язково декілька разів помити під протічною водою   гарантованої якості.
9. Зберігати кавуни та дині в холодильнику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *