Фахівці з енергозбереження продовжують знайомити черкасців із засадами енергоощадливості

У вересні фахівці ГС «ОСББ Черкащини» провели черговий курс лекцій в рамках соціального проекту «Консультаційний центр «Енергозбереження» по запровадженню енергоефективних заходів у будинках. Зокрема, лекції були присвячені таким важливим темам, як «Енергоаудит  будівель, цілі аудиту і його процедура, інформація про енергоефективність об’єкту», «Модернізація об’єктів комунального господарства, у тому числі переведення котелень, що обслуговують об’єкти соціальної сфери, на використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива», «ОСББ, енергоефективність та інші аспекти управління багатоквартирним будинком для власників квартир».

На сьогодні є два типи аудиту. Більш простий розглядає як основу для аналізу фактичне енергоспоживання будівлі в певний проміжок часу. Цей спосіб не вимагає спеціального устаткування: досить мати в своєму розпорядженні рахунки за витрачені воду, газ, світло та опалення. Головним недоліком даного типу енергоаудиту є те, що він не дає повного уявлення про енергетичний баланс будівлі. Наприклад, відсутня інформація про температуру повітря в опалювальних приміщеннях та інше.

Більш цілісну картину дозволяє отримати енергетичний аудит будівлі з використанням вимірювальних приладів і датчиків. Крім даних про фактичне енергоспоживання, метод дає можливість поглиблено вивчити конструкцію будівлі та інженерні мережі,  проведення інструментальних замірів та підготовку детального плану впровадження енергоефективних заходів, у тому числі економічний аналіз датчиків, що дозволяє значно підвищити ефективність енергоаудиту.

«Будинки дуже схожі на людей: вони живуть і дихають, часом хворіють, споживають ресурси і вимагають уваги. І ми дуже  залежимо від них, квартира або ж особистий кабінет впливають на наше самопочуття і здоров’я. Від енергетичних апетитів будинку залежить як добробут окремої сім’ї так і всієї країни»,  — зазначив голова ГС «ОСББ Черкащини» Олександр Клиновий.

Фахівці центру «Енергозбереження» запрошують всіх бажаючих отримати безкоштовні консультації у сфері енергозбереження  щочетверга з 15.00 год за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашковича, 19 (ТРЦ «Хрещатик – Сіті», мінус 2 поверх). Телефони для довідок: (095) 752-75-04, (067) 140-93-69.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *