Фестиваль меду провели на Жашківщині

Пасічників із усього Жашківського району, майстрів і народних артистів зібрав фестиваль меду, що проходить вже другий рік поспіль у селі Сорокотяги.

Повідомляє «Нова Доба».

“Ідея влаштувати таке свято виникла якось спонтанно. Маю багато друзів-пасічників, якось зайшла мова про те, що було б добре організувати захід, де можна було б представити свою продукцію”, – розповідає один із організаторів дійства Микола Кармаліта.

Від слова й одразу до діла – порадившись, вирішили провести фестиваль, який, мріють у селі, стане традиційним.

“Цього року, маючи певний досвід, свято провели з більшим розмахом. Були й конкурси, розіграли лотерею, і навіть запросили на свято народного артиста України Анатолія Гнатюка, – відзначає пан Микола. – Продали майже увесь мед та медовуху. Тож свято вдалося на славу”.

Щоправда, як відзначає організатор фестивалю, виготовляти солодку продукцію з кожним роком стає все важче.

“Цього року меду вдалося зібрати катастрофічно мало, адже на полях здебільшого сіють кукурудзу, натомість гречки, люцерни і решти медоносних культур стає все менше. І ця тенденція характерна для всієї України. Тож нашим заходом прагнемо привернути увагу аграріїв, влади, громадськості, аби давні традиції бджільництва не переводилися на Україні й Жашківщині зокрема”, – відзначає Микола Кармаліта.

Фото http://novadoba.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *