Фіскали пояснили, хто сплачує рентну плату за використання води

Головне управління ДФС у Черкаській області у зв’язку з численними запитаннями платників та наближенням терміну подання відповідної декларації звертає увагу, що починаючи з 2018 року згідно з п.255.1 ст.255 Податкового кодексу України обов’язок платника з рентної плати за спеціальне використання води покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів, без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Крім того, платниками рентної плати за спеціальне використання води є суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Слід зазначити, що згідно із п.п. 5 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України платники єдиного податку четвертої групи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води.

Також не сплачується рентна плата, якщо вода використовується: для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та платників єдиного податку.

Під терміном «санітарно – гігієнічні потреби» слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках, утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Звертаємо увагу, що вторинні водокористувачі, які отримують воду згідно договору на поставку води, та були платниками рентної плати за спеціальне використання води, востаннє визначили податкові зобов’язання за IV квартал 2017 року та подали податкові декларації з рентної плати (далі – декларація) разом з Додатком (ами) 5 наростаючим підсумком з початку року за 2017 рік.

За наступні податкові періоди вторинні водокористувачі не подають декларації разом з Додатком (ами) 5. При цьому заяву про виключення з переліку платників рентної плати за спеціальне використання води до контролюючих органів не подається.

Нагадуємо граничні термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води первинними водокористувачами:

– за I квартал 2018 року: 10 травня та 18 травня 2018 року відповідно;

– за ІІ квартал 2018 року: 9 серпня та 17 серпня 2018 року відповідно;

– за ІІІ квартал 2018 року: 9 листопада та 19  листопада  2018 року відповідно;

– за ІV квартал 2018 року: 11 лютого та 19 лютого 2019 року відповідно.

Фото Херсонщина за день

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *