Гербарій уманського вишу включили до світової бази колекцій рослин (ФОТО)

Науковий гербарій Уманського національного університету садівництва належить до найстаріших гербаріїв України. Він містить унікальні колекції рослин, окремі з яких становлять світове надбання, оскільки не оприлюднені в жодній з інших колекцій світу. Тому рішення про включення Наукового гербарію УНУС до світової бази IH було прийняте беззаперечно. У відповідності до вимог  IH, Науковому гербарію УНУС присвоєно унікальний ідентифікатор (акронім) – UM, за яким його можна буде відслідковувати ТУТ.

Про це повідомляють у прес-службі  УНУС.

– Користуючись нагодою, висловлюємо слова щирої вдячності доктору Барбарі М. Тьер, директору гербарію NYBG (Нью-Йоркського Ботанічного саду), редактору IH, за співпрацю та бажаємо Науковому гербарію УНУС плідної роботи в колі наукової спільноти гербаріїв світу, – йдеться у повідомленні університету.

Tetyana-Mamchur

Куратор Наукового гербарію УНУС к. с.-г. н., доцент Тетяна Мамчур за роботою у фондах гербарію

ДОВІДКА

Index Herbariorum (IH) є найкрупнішою світовою базою гербаріїв. Нині у світі нараховується близько 3000 гербаріїв, якими опікується біля 12 000 фахівців. У сукупності гербарії світу містять більше 350 000000 зразків задокументованої рослинності за останні 400 років. Index Herbariorum здійснює кураторство цим важливим ресурсом з метою використання в наукових цілях та задля збереження біорізноманіття.

Індекс Herbariorum (IH) документує місце розташування гербарію, його кількісні характеристики (наприклад, кількість і тип зразків), дату заснування, а також контактну інформацію. До IH можуть потрапити лише ті гербарії, що продемонстрували доступність широкому колу вчених та активне використання в науковій роботі.

Фото http://sweetgum.nybg.org/, з сайту УНУС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *