Гуртки та секції у Черкасах: на які заняття віддати дитину?

Те, що таланти людини треба розвивати змалечку, вже давно стало аксіомою педагогічної науки. В цьому плані черкаським дітлахам пощастило. У місті широко представлений напрям позашкільного розвитку дітей. Тож батьки, які  ще вагаються щодо зайнятості своїх чад, мають вибір: від фехтування та шахів до ірландських танців та балету.  

Чим черкащани можуть зайняти своїх дітей, дізнавався сайт vikka.ua.

У Черкасах працює 8 спортивних шкіл та 5 позашкільних навчальних закладів, де діти можуть безоплатно фізично та естетично розвиватися, отримувати навички та проводити дозвілля. Про це сайту повідомила директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Марина Бакланова.

У КДЮСШ №1 маленькі черкащани опановують спортивну майстерність з баскетболу, волейболу, хокею на траві та художньої гімнастики.

Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа проводить заняття з морського єдиноборства, спортивного орієнтування, бадмінтону та настільного тенісу.

Черкаська КДЮСШ №2 входить в п’ятірку кращих спортивних шкіл України. Там займаються фехтуванням, стрільбою з лука та кульовою стрільбою, триатлоном, велоспортом, плаванням.

У КДЮСШ “Вікторія” проводяться тренування з дзюдо, боксу, боротьби вільної та греко-римської боротьби, пауерліфтингу та важкої атлетики.

Бокс, кікбоксинг, військово-спортивне багатоборство, тхеквондо опановують у КДЮСШ “Вулкан”.

У КДЮСШ “Спартак” викладають спортивну та естетичну гімнастику. Виключно футболом займаються в ДЮСШ “Дніпро-80”. Також у Черкасах діє ДЮСШ з академічного веслування.

За словами Марини Бакланової, всі ці заклади є комунальними і заняття в них проводяться безкоштовно.

Також у Черкасах діє 4 музичні та одна художня школа, школа мистецтв, 5 центрів дитячо-юнацької творчості. Освітянське позашкілля в місті представлене Черкаською станцією юних техніків. Більш детальну інформацію про це можна знайти на сайті закладів позашкілля Черкас: afterschool.ck.ua.

Крім того, в місті діє ціле різноманіття дитячих приватних танцювальних шкіл. Заняття в них платні, проводяться в середньому 2-3 рази на тиждень. Сайт vikka.ua  дізнався про танцювальні напрямки та розцінки занять у деяких з них.

Наразі в Черкасах діє дві балетні школи. В одну з них набирають дітей від 3-х років, без обмежень у віці. Заняття 2 рази на тиждень вартують 200 гривень на місяць, 3 рази на тиждень – 250 гривень, а індивідуальне заняття – 70 гривень.

Відомий черкаський танцюрист Максим Оробець є засновником школи танцю Max Dance. Там маленькі черкащани можуть опановувати брейк-данс, хіп-хоп та контемп. Це дуже популярні сучасні напрями танцю. Їх пропонують навчити танцювати у студії танцю “Non stop”. Також там танцюють джаз-фанк. Тренування проводяться тричі на тиждень. Вартість занять – 200-220 гривень на місяць. Туди запрошують дітей від 3-х років.

Спортивно-танцювальна студія “ЕШ” має декілька танцювальних секцій в Черкасах. Вона спеціалізується на сучасних танцях. Розцінки на заняття варіюються в залежності від віку дітей та танцювального напряму.

Черкаська студія танців “Golden Ladies” здебільшого спеціалізується на танцювальному напрямку черлідінг.  До групи набираються дівчата та хлопці віком від 5 до 25 років. Студія співпрацює із баскетбольним клубом “Черкаські Мавпи”. Юні танцівники мають змогу виступати перед баскетбольними матчами та на інших культурно-масових заходах міста. Заняття відбуваються двічі на тиждень. Їхня вартість – 170 гривень на місяць.

У Черкасах наразі є дві школи ірландського танцю. Вони розділилися нещодавно.

Фото vk.com / Школа ірландського танцю в Черкасах

Українські народні танці, грузинські, турецькі, австралійські і навіть бойовий гопак. Всі ці напрями пропонує народний театр хореографічних мініатюр “Артанія” та студія східних танців “Гюнеш”. За словами хореографів, театр працює майже щодня. Вартість занять варіюється від графіку та напряму танців. Разове заняття для дитини вартує від 25 гривень.

Школа танцю “Престиж” набирає дітей від 3-х років і далі без обмежень по віку. З наймолодшими танцюють бебі-денс. Також у школі навчають сучасним танцям, контемпу, хіп-хопу, джаз-фанку, хаусу.

У народному аматорському шоу-балеті, школі танцю “Каприз” танцюють діти від 4 до 16 років. Заняття проходять 3 рази на тиждень. Школа пропонує навчання естрадним танцям. Крім того, свої танцювальні навички учасники школи тренують на сцені перед глядачами, виступаючи на конкурсах та фестивалях.

Танцювальний колектив “Артес” пропонує своїм учасникам опановувати хіп-хоп, диско, модерн, стріт-джаз та інші напрями сучасного танцю. Заняття у школі проходять двічі на тиждень та вартують 250 гривень на місяць. У колективі займаються діти від 4 років. Найстаршому ж учаснику виповнилося 22.

Не тільки навчанням усіх охочих, а й підготовкою професійних танцівників займається театр танцю “Експресія”. Там танцюють діти від 3 до 17 років. Програма школи включає п’ять рівнів навчання: від початкового до професійного. Хіп-хоп, хаус, брейк-данс, джаз-фанк, диско, класичні танці.

Це далеко не повний перелік танцювальних шкіл та колективів, де можуть розвинути свої таланти юні черкащани.

Слід зазначити, що у місті діють платні спортивні секції, які можуть відвідувати діти. Вони є у майже кожному спортивному клубі міста. Також своє дозвілля маленькі черкащани можуть проводити у шаховому клубі, вокальних студіях та театральних майстернях.

Фото vycherpno.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *