Громада із Смілянщини знайшла спосіб економити

Громада села Теклине, що на Смілянщині, знайшла спосіб, як економити на опаленні в місцевому дитячому садочку «Берізка». Для цього громада взяла участь у проекті Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ».

Про це інформує “Прочерк”.

Згідно з проектом, проблеми громади вирішуються за допомогою фінансування з кількох джерел: Програми розвитку ООН, місцевих бюджетів та загально зібраних коштів самої громади. Для цього у селі створили громадську організацію «Сріблянка».

Село Теклине підпорядковується Балаклеївській сільській раді, чисельність населення якої перевищує 5500 жителів. Там функціонує 4 школи, 3 дитячі садки на 5 груп, де здобувають дошкільну освіту понад 120 дошкільнят.

“Поряд з низкою невирішених проблем, кожну громаду найбільше турбувала одна – як зробити так, щоб діти взимку в школі чи дитсадку не мерзли”, – говорить голова сільської громадської організації «Сріблянка» Ольга Кононенко.

За її словами загальна вартість проекту склала 297 530 грн, із яких 222 тис. грн профінансувала міжнародна організація ПР ООН, майже по 15 тис. грн. – виділили громадська організація та районна рада, сільська рада дала на проект майже 47 тис. грн.

“Було проведено капітальний ремонт системи опалення в садочку, монтаж модульної електроустановки, заміну дверних прорізів. А також витрачені кошти на підготовку відповідної документації”, – зазначає Ольга Кононенко.

blank

Голова Балаклеївської сільської ради Ростислав Ситнік зазначає, реалізація такого проекту в селі була вкрай необхідна громаді, враховуючи нинішні ціни на газопостачання.

“У зв’язку з тим, що газ зараз вже занадто дорогий, необхідно було знаходити методи економії. Громада позитивно відреагувала на можливість реалізації проекту. Якби люди не зібрали гроші, то, звісно, втілити задумане не вдалося б”, – розповідає сільський голова.

blank

Для Балаклеївської сільради це вже третій етап Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ». Під час реалізації минулого проекту громаді вдалось провести енергозберігаючі заходи у Балаклеївській спеціалізованій школі. Як говорить Ольга Кононенко, окупність такого проекту становить приблизно 3-4 роки.

Фото http://procherk.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *