Громади Черкащини отримують дієві поради про ефективну роботу під час карантину

Їх надають фахівці Черкаського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Зокрема, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування  Черкаського РО Юлія Поліщук провела для Водяницької громади онлайн-консультування щодо особливостей роботи ОМС в умовах карантину. Радник ознайомила співробітників громади з   законодавчими актами, які регулюють питання запровадження карантину в Україні, найактуальнішою інформацією про обмеження, пов’язані з карантином, повноваження органів місцевого самоврядування та особливості їх реалізації в умовах карантину, зокрема скликання і проведення засідань місцевих рад. Таку ж консультацію радник запланувала і для Баландинської громади.

У свою чергу, Дмитрушківську ОТГ цікавило питання про  особливості здійснення фінансово-бюджетної діяльності в період карантину – і відповідну онлайн-консультацію громада отримала від радника з питань муніципальних фінансів та управління Миколи Гулька. Під час консультації обговорили питання змін до законодавства щодо особливостей діяльності в період карантину та його впливу на наповнення місцевих бюджетів; можливості мінімізації податкових втрат та оптимізації видатків; особливості організації бюджетного процесу на місцевому рівні до та після переходу ОТГ на прямі міжбюджетні відносини, тощо.

І під час карантину громади цікавлять питання, актуальні для «мирного» часу. Зокрема, Микола Гулько провів онлайн-консультування для Соколівської ОТГ з приводу управління громади власними фінансовими ресурсами. Громада отримала вичерпну інформацію щодо управління доходами бюджету, новацій законодавства, додаткових джерел залучення надходжень, застосування регуляторних процедур при встановленні місцевих податків та зборів.

Радник  з питань децентралізації та місцевого самоврядування  Черкаського РО Юлія Поліщук провела також онлайн-консультацію з таких важливих тем, як законодавчі аспекти проходження служби в ОМС (для Бужанської ОТГ) та розгляд запитів правоохоронних органів в ОМС (для Матусівської ОТГ).  Обидві громади отримали найактуальнішу інформацію у законодавчій сфері та дієві кейси, що допоможуть їм практично вирішувати проблемні питання.

Нагадаємо, що Черкаський  регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» працює для громад дистанційно. Щоб отримати фахову консультацію, громади можуть звернутись за цими контактами:
✅ радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування ULEAD Черкаський регіональний офіс Юлія Поліщук (0976559393, yuliia.polishchuk@giz.de)
✅ радник з питань муніципальних фінансів та управління ULEAD Черкаський регіональний офіс Nick Gulko (0673956995, 0637888414, nykola.hulko@giz.de)
✅ експерт з питань регіонального розвитку Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe Григорий Перерва (0503849381, Hrihoriy.pererva@gmail.com)

***Довідково: Черкаський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» створено за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою». Програма спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *