Громадянські журналісти теж мають працювати за стандартами

Дотримання професійних стандартів важливе як для журналістів традиційних медіа, так і для громадянських журналістів, які стають дедалі активнішими. Адже в переважній більшості аудиторія не замислюється, хто є автором того чи іншого тексту, а просто споживає медіапродукт. Тож відповідальність за його зміст перш за все – на журналістові.

Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.

Про це ішлося під час дискусії «Авторська журналістика чи суворе дотримання журналістських стандартів: як громадянському журналісту не стати пропагандистом», яка відбулася в рамках Літнього табору для громадянських журналістів і блогерів з України, Грузії, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, Киргизстану, Республіки Молдови. Захід, який організувала  Deutsche Welle Academy з 27 до 31 липня в Черкасах, зібрав понад 40 учасників.

У дискусії взяв участь і перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко. Він, зокрема, наголосив на необхідності громадянським журналістам працювати за стандартами.

“Якщо медіапродукт  має форму журналістського матеріалу, то він повинен відповідати професійним стандартам”, – наголосив Сергій Томіленко.

Він зауважив: в нинішніх умовах журналістам, особливо регіональних ЗМІ, працювати важко, адже вони не були готові до подій в країні. Тому на часі – постійний обмін досвідом і професіоналізація. І якраз співпраця громадянських журналістів з традиційними ЗМІ може посприяти досягненню певного балансу. Адже громадянські журналісти – більш мобільні, швидше реагують на події.

Водночас керівник НСЖУ наголосив, що в умовах війни виникає ще одна проблема: намагання влади «вибілити» себе тим, що в країні – важка ситуація і бойові дії.

“Журналісти не повинні піддаватися і мають постійно контролювати владу, перевіряти її декларації і дії”, – зазначив він.

Керівник напрямку медіакомунікацій Українського католицького університету Вікторія Романюк зауважила: порушення стандартів нині актуальне для всієї журналістики в Україні. Тому важливо шукати шляхи вирішення проблеми і вони, насамперед, на рівні само цензури, дотримання етики.

“Ця проблема не вирішиться за день, потрібно багато часу. Але, зрештою, виробляться якісь правила”, – сказала пані Романюк.

За словами експертів, треба виходити з інтересів аудиторії.

Керівник проекту «Накипело» Наталія Курдюкова переконана, що громадянській журналістиці можна довіряти більше, ніж «традиційній», адже ЗМІ в більшості належать політикам чи олігархам, натомість як громадянські журналісти – ні від кого не залежні.

Журналістка Ануна Букія з Грузії зазначила: важливо щоб аудиторія розуміла, який саме ЗМІ поширює інформацію, хто за ним стоїть. Адже дуже багато медіа є відверто пропагандистськими, а широкий загал про це навіть не здогадується. Тому важливо виховувати культуру сприйняття інформації.

Фото www.5.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *