Ілюстратори з України дивують світ своїм книжковим “кіном”

У Львові мешкає подружжя ілюстраторів Романа Романишин та Андрій Лесів, які творять своєрідне кіно у форматі книги. Художники кинули виклик класичному оформленню казок. Так митці створили творчу майстерню «Аґрафка». На сьогодні вони є одними з кращих сучасних ілюстраторів в Україні.

Про це пише сайт “Гордий бути українським”.

Найбільше приділяють уваги дитячим книгам, адже це широкий простір для фантазій та художніх експериментів. Аби оформити збірку віршів чи оповідання, Романа та Андрій мають свій особливий підхід. Вони ґрунтовно досліджують вподобання автора, за потреби навіть відвідують його улюблені місця.

Художники одними з перших порушили важливі теми у дитячих книжках. В ілюстрації вони використовують багато різних технік та матеріалів, комбінують їх, друкують, сканують і обробляють в цифрових редакторах. Як люблять згадувати самі митці, у їхній майстерні багато книг, живопису і кави.

Сьогодні Романа та Андрій малюють не лише для українських видань, а й для закордону. За десять років на книжковому ринку вони здобули чимало престижних нагород, серед яких відзнака Biennale-2011 у Братиславі і так званий книжковий «Оскар» — нагорода Bologna Ragazzi Award 2014 та 2015 років.

З відомих робіт: «П’ятикнижжя» Грицька Чубая, абетка-енциклопедія «Шептицький від А до Я», «Рукавичка», авторські «Зірки і макові зернята» і «Війна, що змінила Рондо» та багато інших.

Фото starylev.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *