Інформація про соціальні виплати для переселенців

Наразі досить наболілою стала тема контролю за проведенням соціальних виплат ВПО, у тому числі щомісячна адресна допомога, пенсія та інші види соцвиплат.

Такої популярності ця тематика набула у зв’язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат ВПО»     ( http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/365-2016-п ).

Зазначеною вище постановою було затверджено два нові порядки:

Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат ВПО;

– Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат ВПО за місцем їх фактичного проживання/перебування.

Спробуємо виділити найгостріші моменти та нововведення.

Перше, на що слід звернути увагу, це те, що для здійснення призначення, відновлення, виплати та контролю за такими соціальними виплатами ВПО, створюються нові структури.

Зокрема, Комісія з питань призначення (відновлення) соціальних виплат ВПО (далі – Комісія) та Робочі групи, що утворюються з представників територіальних підрозділів МВС, ДМС, СБУ, Національної поліції, Держфінінспекції, Держаудит служби та Пенсійного фонду України.

Якщо Комісія приймає рішення щодо призначення чи відновлення соціальних виплат ВПО, то Робоча група може проводити додаткові перевірки фактичного місця проживання/перебування із складенням акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Додаткова перевірка проводиться уразі:

– інформації про можливу зміну ВПО фактичного місця проживання/перебування;

– інформації про повернення ВПО на тимчасово окуповану територію України, до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, чи її виїзду за кордон;

– повідомлення від ПАТ «Державний ощадний банк України» про відсутність проходження фізично їі дентифікації ВПО;

– рекомендації Мінфіну.

У випадку, якщо мали місце викладені вище підстави та Комісія прийняла рішення щодо припинення соціальної виплати, то їх поновлення ВПО, здійснюється також за рішенням комісії.

Виплати поновлюються через два місяці з місяця прийняття рішення про припинення таких виплат.

Повторне призначення соціальних виплат ВПО у разі їх припинення у зв’язку зі скасуванням довідки, можливе лише через шість місяців після виконання всіх процедур, необхідних для їх призначення.

У такому випадку головною порадою є відповідальне ставлення до викладених обставин задля уникнення критичних ситуацій.

Додаткову консультацію можна отримати у представника ГО «Вінницька правозахисна група» у  м. Черкаси Обрізків Катерини Володимирівни (097 143 26 39).  Допомога надається у рамках проекту  Датської ради у справах біженців «Соціально-правовий захист, життєзабезпечення та екстрена підтримка постраждалих від конфлікту груп населення південного сходу України».

Фото voladm.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *