Інвентаризовані гідроспоруди – додаткове джерело наповнення бюджетів

Обласна адміністрація ініціює створення робочих груп у районах з інвентаризації водних об’єктів із визначенням безгосподарських гідротехнічних споруд на території області. Таке рішення прийняли за результатами проведення наради в ОДА.

Інформує Черкаська ОДА.

У цілому на Черкащині нараховується 2950 ставків та 38 водоймищ. Понад 60 % з них надані  в користування через оренду земельних ділянок під водою з метою риборозведення. Утім на сьогодні, за інформацією облводресурсів, наявні лише 1025 актів інвентаризації, згідно з якими на балансі міських, селищних та сільських рад перебуває лише 533 гідротехнічних споруди.

” Неінвентаризовані, а відтак і безхазяйні споруди є  однією з причин недоотримання місцевими та обласним бюджетами додаткових коштів, – зауважив у ході наради перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Більше того, відсутність власників ставить під загрозу руйнування цих споруд у цілому, і як наслідок, затоплення та підтоплення територій у заплавах, руйнування шляхів та інших комунікацій, що може призвести до надзвичайних ситуацій та економічних збитків. А тому маємо оперативно провести необхідну роботу, долучивши до цього відповідних фахівців. Натомість юристи розроблять поетапний порядок взяття на баланс гідротехнічних споруд та передачі їх у користування на умовах оренди”.???????????????????????????????

Натомість начальник обласного управління водних ресурсів Микола Шведенко зауважив, що 51 стаття Водного кодексу України передбачає зобов’язання щодо необхідності права користування гідротехнічними спорудами при оформленні договору оренди водного об’єкту.

Зауважимо, обов’язковою складовою  будь-якого ставка є гідротехнічні споруди (греблі, дамби, водоскиди тощо). Вони були побудовані за рахунок різних джерел фінансування і знаходились в основному на балансі колгоспів та радгоспів, незначна кількість – на балансі промислових підприємств. У період реформування  сільськогосподарських підприємств гідротехнічних  споруд, не підлягали розпаюванню, і залишились без балансоутримувачів, тобто без господарів. Нагадаємо, торік обласною радою було прийнято рішення про деякі питання набуття права власності на об’єкти безхазяйного нерухомого майна на території області.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *