Історія черкаського хлопчика вразила мера польського міста (ФОТО)

Історія чотирирічного онкохворого хлопчика Андрія Семиліта, який заробляє собі на лікування пошиттям сніговичків, дійшла до Польщі. Мер польського міста-побратима Бидгощ Рафал Брускі запросив маленького хлопчика разом з його батьками на канікули, пише “Про все”.

– Я чув, що ти – молодець. Мені відомо, що в тебе тепер клопоти зі здоров’ям і твої батьки разом з лікарями роблять все, щоб ти був здоровий. Я міцно тримаю кулаки за тебе та твоїх батьків і вірю, що вже незабаром ти будеш так, як і інші діти, гратися та бігати. Як тільки краще будеш себе почувати  – запрошую тебе на канікули у Бидгощ. У нас є цікавий зоопарк та террпарк, в якому живуть різноманітні, чудові тварини. Сподіваюсь, що разом з батьками ти їх незабаром побачиш. Моє запрошення завжди діюче, – написав у листі до Андрія мер Бидгоща.

12626086_560567710778577_782152756_n

Окрім листа та запрошення до Польщі, Рафал Брускі передав Андрієві через Черкаську міську раду іграшкового ведмедика.

– Знай, що симпатичний ведмедик з Бидгощі, коли дізнався, що в Черкасах проживає такий маленький хлопчик Андрюша, – захотів стати твоїм новим другом. Сподіваюся, що він тобі сподобається і ви станете друзями, – написав Рафал Брускі.

Поїхати до польського містечка на канікули родина Андрія збирається вже навесні.

– Сподіваюся, що з середини весни ми будемо на підтримуючій хімії, тому тільки-но потеплішає, зможемо вирушити у цю подорож. Андрійко дуже любить тварин, тому кожна позитивна хвилина, кожна позитивна думка веде до покращення. Навіть коли у нього показники нижче 1 до нас приходять клоуни, – зазначила мама хворого хлопчика Олена Семиліт.

23CD7D80-AC09-4387-84E6-BD5E78277987_w640_s-424x239

За її словами, наразі дитина проходить курс лікування у Білорусі, оскільки лікування в Черкасах не дало жодних позитивних результатів. А ставлення до хворих дітей у нашій країні та Білорусі навіть боляче порівнювати.

– Я не дала назвати свою дитину овочем. Я зробила усе, щоб забрати його звідси. Тут від лікарів, які лікують наших дітей, я чула такі слова, які я не забуду ніколи, – зі сльозами на очах згадує Олена. – Я не можу сказати, що у нас дуже погано, але медична система в Україні потребує кардинальних змін. Ми билися протягом 5 місяців:  куди б ми не їхали, які б не були зв’язки –  про таких діток ніхто не хотів чути.

Молода мама розповідає, що саме лікування дороговартісне і триває близько семи років. Але наразі показники малюка дуже гарні.

– Агресивна хіміотерапія займає близько 10-12 місяців, підтримуюча хімія займає 1,5 року  і 5 років – обстеження. У місяць ми витрачаємо близько 3000 доларів. Андрій перебуває в середній групі ризику – це 60-70% одужання, наразі нам ставлять 80%. Це дуже гарні показники, – стверджує Олена.

getImage

Вона зізнається, що не очікувала такої підтримки від людей і дуже вдячна усім, хто не залишив їх сам на сам з хворобою та допомагає коштами та порадами. Проте, за її словами, багато хто хоче просто зробити піар за рахунок хворих дітей.

– Я не кажу про наших місцевих чиновників, я кажу про вищих чиновників. Дуже мало таких посадовців, які допомагають без піару. Є людина, яка нам дуже допомагає, але ми навіть не знаємо її ім’я. У мене є лише номер телефону і спілкування відбувається через його водія, – зазначає Олена.

Нагадаємо, чотирирічний онкохворий черкащанин Андрійко Семиліт заробляє собі на лікування пошиттям сніговичків. Іграшки, які малюк із мамою спершу робили для розваги, допомогли родині назбирати потрібну суму для дворічного лікування в Республіканському центрі радіаційної медицини в Білорусі.

Реквізити для допомоги:

Банківська картка: 5168 7423 5160 3117 Семиліт Альона Анатоліївна

Фото “Про все”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *