Історія шполянина, який змалечку займається кролівництвом (ФОТО)

Ще змалечку шполянин Юрій Пікуль полюбляє займатися кролівництвом. До сотні цих невибагливих в утриманні тваринок розводили його батьки, а крім них, вирощували ще й нутрій, пише видання “Шполянські вісті”.

З приходом весни пухнасті привели потомство. У кількох клітках господаря підростають сірі й білі кроленята. Різні за віком, м’якенькі, ніби клубочки, стрибають біля кролиць.

Захоплення Юрія віднедавна розділяє і його сусід Анатолій Харченко. Відтак разом вони відвідують виставки, організовані для кролівників-любителів. Возили своїх кролів-велетнів породи фландер до Умані, Кіровограда та ін. Ці тварини здатні набирати вагу не менше 6-8 кілограмів, а буває, що важать і по 10 кг.

Коли спілкувалися з Ю.Пікулем, до нього на хвилину зайшов сусід. До речі, не з порожніми руками — А.Харченко приніс кролицю. Справа в тому, що кролівники час від часу обмінюються самками, аби спарувати її для виведення потомства.

Улюбленці господаря — фландери, на відміну від інших порід, вимагають більш дбайливого догляду. Породисті кролі більш схильні до захворювань, особливо в перші місяці життя. По-перше, необхідно дотримуватися чітко визначеного раціону, а по-друге, вчасно робити щеплення від різноманітних інфекцій, які особливо докучають влітку.

Серед тих, хто роками практикує кролівництво, розділяються думки щодо годівлі вуханів. Одні господарі наполягають, що, аби кролі менше хворіли, їх необхідно годувати лише сухими кормами: сіном, зерном та водою. Інші ж додають в раціон і моркву, буряки, яблука. Ю.Пікуль стверджує, що раціон кролів — то дуже важливо, адже трапляється масовий їх падіж внаслідок неякісних кормів чи хвороб. І саме через це дехто відмовляється утримувати тварин.

Інше захоплення Юрія Пікуля — вирощування голубів. З сотня птахів дружно туркочуть на горищі підсобної будівлі у дворі. Господар має їх два види: миколаївські і поштові. Здавна полюбляє милуватися, як вони здіймаються високо в небо, а потім повертаються назад до свого місця утримання. З красенями-птахами він також час від часу бере участь у виставках.

Сусіди, друзі знають Ю.Пікуля як майстра з ремонту взуття. Раніше працював у майстерні.

Фото tvarynnyctvo.ru, “Шполянські вісті”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *