Із понеділка в Черкасах очікується прохолода

За прогнозом синоптиків, на зміну спеці прийдуть дощі та зниження температури до комфортних значень. Унаслідок впливу активних атмосферних фронтів із заходу, уже у другій половині дня понеділка синоптична ситуація на Черкащині почне змінюватися.

Інформує Черкаська ОДА.

Так, сьогодні ввечері та завтра очікуються дощі, місцями по області сильні, у супроводі гроз, граду та шквалистого посилення вітру до 15-20 м/с, повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Із вівторка температура повітря знизиться і становитиме до кінця робочого тижня вночі переважно 13-18º, вдень 20-25º. Середній температурний фон знизиться від 27-29º до 19-21º і почне відповідати кліматичним значенням. На вихідних температура підвищиться на кілька градусів. Невеликі дощі можливі також 21 та 22 липня.

Така погода сприятиме очищенню атмосферного повітря від шкідливих домішок, зниженню показника пожежної небезпеки до 1 класу, природному поповненню водних об’єктів та економії на кондиціонуванні приміщень та автомобілів, але одночасно погіршаться умови для проведення жнив.

Віталій Постригань нагадав, що з 12 липня на Черкащині утримуєтьсяспекотна та суха погода. У цей період температурний фон перевищував кліматичну норму на 3-8º, а денні температури повітря підвищувалися до 30-34º, в окремі дні спостерігалася сильна спека 35-36º, що вважається стихійним гідрометеорологічним явищем. Проте, у ці дні абсолютний максимум температури повітря перевищено не було.

Така погода була цілком сприятливою для збирання зерна ранніх хлібів та обмолоту, але спека та відсутність дощу на Черкащині погіршили умови для формування врожаю пізніх та технічних сільгоспкультур. Грунт втрачав вологу, погіршилася вологозабезпеченість посівів та прискорився процес «старіння» рослин. Але завдяки значним перепадам нічної і денної температури та відсутності суховійних явищ, рослини ще не втратили можливість відновлювати баланс вологи, тобто відчутного погіршення стану сільгоспкультур на полях області не спостерігається.

За такої погоди відбулося швидке зростання показника пожежної небезпеки, який станом на 17 липня становив переважно по всій території області 4 клас (високий), у Канівському районі – 5 клас (надзвичайний), що є стихійним гідрометеорологічним явищем.

Також підвищилася забрудненість води у водних об’єктах області. Це пов’язано з інтенсивним розмноженням водоростей, зменшенням кисню та цвітінням води. При температурі води вище 25º і різкому зменшенню кисню можлива навіть загибель риби. На ранок сьогоднішнього дня температура води у Дніпрі біля Черкас становить 27º

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *