Кам’янські лісівники облаштували цілюще джерело «Тарасова криниця»

Цілюще джерело поблизу села Михайлівка, що на території Грушківського лісництва ДП «Кам`янське лісове господарство», має давню історію та відоме далеко за межами Черкаської області через чудодійні властивості води. Цьогоріч тут відреставрували альтанку, полагодили перехід, оновили інформаційні стенди, почистили струмок, який тече до джерела.

Про це повідомляє Черкаська ОДА.

– «Тарасову криницю» вже давно облюбували туристи та місцеві відвідувачі, тож ми докладаємо максимум зусиль аби тримати її в належному стані і водночас не порушувати природні та історичні особливості цієї місцевості», – зазначає директор Кам`янського лісгоспу Віталій Верес.

За переказами, з цього джерела пив воду Тарас Шевченко, коли мандрував Холодним Яром у 1843 році. Саме біля цієї живильної води, яка, як вважають місцеві жителі, додає сил, й зупинявся поет на перепочинок. Тому ще з тих часів джерельце пов’язують з ім’ям Великого Кобзаря.

2а«Тарасова криниц» є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення і знаходиться під постійною опікою Кам`янського лісгоспу. З десяток років тому лісівники облаштували біля джерела гарний рекреаційний пункт. Кажуть, що там відчувається певна позитивна заспокійлива аура, а під час літньої спеки вода має неймовірний смак та додає енергії й наснаги до життя. Подобається постійним відвідувачам й національний  колорит рекреаційного пункту, який підтримують лісівники.

Фото http://ck-oda.gov.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *