Канівська РДА виділить кошти на ремонт доріг у районі

Для приведення автомобільних доріг району до належного експлуатаційного стану, необхідно майже 200 млн грн. Про це йшлося в ході недавнього позачергового сесійного засідання Канівської районної ради, повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби ВО «Черкащани».

Зокрема, як відзначив в ході власного виступу голова Канівської РДА Дмитро Шелест, сучасний незадовільний експлуатаційний стан переважної більшості автомобільних доріг області є результатом украй низького рівня фінансування дорожнього господарства області, яке протягом останніх років коливається на рівні від 15 до 20 відсотків від науково обґрунтованої потреби.

За його словами, автомобільні дороги, які побудовані переважно у 80-х та 90-х роках минулого століття, не розраховані на навантаження від сучасних великовагових автомобілів, загальна вага яких часто досягає 60 тонн.

“Унаслідок руху останніх відбувається інтенсивне руйнування покриття автомобільних доріг загального користування області, значна частина із яких потребує невідкладних заходів з відновлення експлуатаційної якості. Для приведення автомобільних доріг району до належного експлуатаційного стану (у цінах 2016 року) необхідно майже 200 млн грн. Таких коштів ні в районному бюджету а ні в сільських бюджетах немає, тому тільки шляхом кооперації фінансових ресурсів районного бюджету, сільських бюджетів та підприємств можна кожного року ремонтувати частини центральних доріг між селами району”, – цитує слова Шелеста прес-служба.

Відзначимо, що нещодавно, за підтримки комітету Верховної Ради з питань бюджету та народних депутатів України від Черкащини, Кабмін прийняв рішення про фінансування 6 об’єктів поточного ремонту на 3 автомобільних дорогах загального користування державного значення, які проходять територією області (Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань, Київ-Знам’янка і Миронівка-Канів-Софіївка) на загальну суму 214 034,48 тис. грн. Однак, Уряд передбачив фінансування поточного ремонту цих доріг за рахунок коштів державного бюджету виключно за умови виділення з місцевих бюджетів усіх рівнів видатків на такі об’єкти в обсязі не менше як 10%.

Тому, як неодноразово підкреслювалось депутатами в ході сесії, для того, щоб юридично забезпечити виділення цих коштів, і було схвалено району Програму розвитку інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення у Канівському районі на 2016 рік.

Фото mors.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *