Хлопець з Черкас робить неймовірні фігурки зі звичайного паперу (ФОТО)

Краса в простоті – звичайний листок паперу в руках черкащанина Олександра Хамази за декілька хвилин перетворюється у справжній витвір мистецтва, повідомляє in.ck.ua.demon.12

– Моє знайомство з оригамі​ розпочалося ще в шкільні роки. Десь у шостому класі шкільний друг приїхав з літнього відпочинку в таборі і показав декілька дуже простих моделей. Мені настільки сподобалося це відчуття, коли зі звичайного клаптика паперу через декілька хвилин отримуєш красиву модель, що я й досі цим займаюся, – розповів Олександр. – За 9 років я створив понад 100 фігурок різної складності. Розпочинав із дуже простих традиційних моделей. Мабуть, найбільш відомою є традиційний “Цуру” (з японської “журавель”).oleksandr-hamaza.12 (1)

За словами майстра, найскладнішими фігурками в колекції є “Грифон” автора Kade Chan та “Демон” автора Jun Maekawa. На виконання цих двох робіт він витратив найбільше часу.oleksandr-hamaza.12 (2)

– Загалом, все залежить від складності моделі та кількості згинів, які треба зробити. На базу для фігурки можна витратити від 20 хвилин до декількох годин. Але найбільш затратним по часу є етап формування – “shaping”. На це може піти ще декілька годин, доки тобі повністю не сподобається результат і зовнішній вигляд виробу, – додає Хамаза.oleksandr-hamaza.12 (3)

– Обрати якусь одну улюблену модель зі створених дуже важко. Свого часу кожна з них була особливою. Але поки що фаворитом для мене є “Бик” автора Stephan Weber та “Лев”. Серед інших авторів найбільше подобаються моделі Satoshi Kamiya, Eric Joisel та Roman Diaz. Є люди, які не розуміють цього мистецтва. Правда, здебільшого оточуючі все ж схвалюють і підтримують моє захоплення. Свої вироби не продаю, але часто дарую друзям і знайомим, – каже хлопець.oleksandr-hamaza.12 (4)

Олександр переконаний, почати займатися оригамі можна і зі звичайним папером А4. Він використовує різні види паперу, але все залежить від складності моделі. Це може бути калька, крафт, звичайний кольоровий папір і подарунковий варіант. Спеціальний папір коштує не дешево, але завжди можна знайти альтернативу.oleksandr-hamaza.12 (5)

– В  дитинстві, напевно, кожен робив паперові літаки та кораблики. Це також оригамі. А отже, і гарний старт для тих, хто хоче займатися цим мистецтвом. Початківцю краще починати з вивчення базових форм і зі створення традиційних моделей – “Журавель”, “Ірис”, “Санбо”, “Пахаріта”, “Джонка”, – розповідає хлопець. – В оригамі набуває популярності новий напрям – “манігамі”, коли майстер створює моделі виключно з грошей. Але в Україні робити моделі з грошей занадто “мажорно”… Тому можна використовувати будь-який папір зі співвідношенням сторін, як у купюр.oleksandr-hamaza.12

Щоб займатися мистецтвом оригамі​, важливо запастися терпінням, без нього нікуди. Також неабияке значення у роботі мають концентрація і дотримання послідовності дій згідно зі схемою, за якою ти складаєш фігурку.

Фото з сайту in.ck.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *