Кількість працевлаштованих на Черкащині збільшилась на 10%

У приміщенні малої сесійної зали Черкаської обласної ради на базі обласного центру зайнятості відбулася Всеукраїнська нарада Державної служби зайнятості України на чолі з в. о. Голови Валерієм Ярошенком. У нараді також взяли участь представники обласної влади – перший заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Коваль, голова обласної ради Олександр Вельбівець, Голова федерації профспілок області – Петро Шевченко, виконавчий директор Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців – Тетяна Яворська, керівництво регіональних центрів зайнятості, Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості та провідні засоби масової інформації регіону.

Про це Економіка сьогодення дізналась у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ.

В ході наради були підведенні підсумки діяльності за І півріччя 2017 року, обговоренні актуальні напрямки покращення взаємної співпраці служби зайнятості із роботодавцями, соціальними партнерами та розглянуті основні завдання реформування державної служби зайнятості.

За словами В. Ярошенка, у зв’язку з рішенням уряду щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати до 3 200 грн спостерігається тенденція до підвищення економічної активності підприємств, активізуються ринок праці, налагоджується співпраця з новими роботодавцями, а у зв’язку з цим і зростає кількість зареєстрованих вакансій.

«Протягом І півріччя поточного року кількість вакансій у базі даних ДСЗ зросла на 19 % (до 571 тис. одиниць). Чисельність осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості, збільшилася на 38 тис. або 10 % та становить 426 тис. До тимчасової зайнятості шляхом організації громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 135 тис. осіб.», – відмітив В. Ярощенко звертаючись до директорів обласних центрів зайнятості.

Протягом І півріччя 2017 року за направленням ДСЗ проходили професійне навчання 108 тис. безробітних, що на 3 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Збільшення обсягів професійного навчання безробітних відбулося у переважній більшості регіонів.

Керівник Державної служби зайнятості наголосив, що саме завдяки збільшенню частки працевлаштованих до набуття статусу безробітного, кількість безробітних станом на 1 липня 2017 року, у порівнянні з відповідною датою 2016 року, скоротилася на 15 % та становила 330 тис. Суттєве зменшення кількості безробітних відбулося в усіх регіонах.

З метою підвищення якості послуг Служби зайнятості на цей час спільно з Міністерством соціальної політики розроблені зміни до законодавства про зайнятість населення, якими запропоновані нові механізми, форми та методи сприяння зайнятості.

На завершення наради було окреслено першочергові завдання у роботі служби зайнятості на друге півріччя.

У рамках заходу Валерій Ярошенко провів короткий брифінг з представниками мас-медіа Черкащини та надав вичерпні відповіді на всі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *