Кінець липня на Черкащині буде холодним і спекотним одночасно

Цьогорічний липень дивує погодними контрастами: спекотні суховії швидко змінюються грозами, зливами зі шквалами і градом та похолоданнями. Черкащани вже відчули і спеку до +37 градусів, і зливу, кількістю 60-70 мм за 3-4 години, і шквали до 20 м/с, і град, діаметром 6-10 мм. Про це повідомляють на сайті Черкаської ОДА.

За інформацією начальника Черкаського Гідрометцентру Віталія Постриганя, наостанок липень підготував для черкащан справжні погодні сюрпризи.

28 липня очікується вихід на Черкащину активного циклону з Балкан. Він принесе сильні зливові дощі, грози, шквали 17-22 м/с, місцями випаде град. Після проходження циклону, в суботу та неділю, дощі поступово припиняться та похолодає на 3–5 градусів, тобто після денних температур повітря +28+30 градусів, прогнозується +23+25. За рахунок цих дощів, які, на відміну від попередніх локальних зливових, на більшій частині території області, очікується покращення зволоження ґрунту та зниження показника пожежної небезпеки.

Синоптики прогнозують, що з початку нового тижня, внаслідок поширення антициклону з Північної Африки, на Черкащині розпочнеться майже тижневий період сильної спеки. Денні температури повітря можуть досягати +36+39 градусів, вночі буде в межах +20+25.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *