Команда «Школи мерів» вивчає успішні практики польських міст

Черкаська команда «Школи мерів» переймає досвід та вивчає історії успіху польських міст. Попереду – насичена тижнева програма в різних містах Польщі, зустрічі з представниками муніципалітетів, міністерств, громадськими діячами. Розпочалося стажування учасників проекту із міста Люблін, де відбулася неформальна зустріч з одним із творців польської демократії Кшифтофом Становським. Він же прочитав і лекцію про децентралізацію та реформу місцевого самоврядування в Польші. Привітав делегацію «Школи мерів» і Президент міста Люблін Кшиштоф Жук.

Інформує “Прочерк”.

«Польща, це яскравий приклад швидких реформ та якісного розвитку. Реформа децентралізації, ефект від якої ми бачимо в наших містах останні кілька років, тут розпочалась ще у 1990 році. Дуже приємно, що поляки прагнуть ділитися досвідом з нами. Візьмемо все найкраще й привеземо додому», – ділиться враженнями учасник стажування, депутат Черкаської міської ради від «БПП» Костянтин Чернецький.

21322755_1898983516795302_1022779031_n

Учасники «Школи мерів» вивчатимуть, як залучати громадян до прийняття рішень та участі в бюджетуванні, як впроваджувати стратегії розвитку міста та залучати іноземні інвестиції, як організовувати та управляти міським транспортом та багато іншого. Чимало зустрічей та лекцій від експертів очікує на них упродовж цього тижня. Також у планах – відвідини Люблінського науково-технологічний парк та Спеціальної економічної зони.

Усі ці польські практики, новації та експертні поради застосовуватимуть під час розробки Стратегії міста Черкаси.

«Стратегію розвитку міста Люблін писали протягом двох років 500 містян, 100 спеціалістів, 80 авторитетних городян… Президент міста постійно просив прискорити процес, але 2 роки – це є оптимальний термін для такої праці», – відзначає лідер черкаської команди Андрій Більда.

Нагадаємо, участь у проекті «Школа мерів» беруть черкасці Костянтин Чернецький, Марина Волошенко, Наталія Данковська під керівництвом Андрія Більди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *