Комбінат з Умані 90% урожаю відправляє на експорт у Польщу

До 2017 року підприємство не мало досвіду експорту на західні ринки, але за рік практично повністю переорієнтувало його, пише propozitsiya.com.

Такі зміни спровокувало російське ембарго на імпорт української плодоовочевої продукції. За словами керівника відділу продажів комбінату Романа Гордія, переорієнтувати експорт було непросто. Однак, це можливо і дає результат.

Обов’язковим на практиці кроком стала й сертифікація за GlobalGAP. Експорт Уманський тепличний комбінат спочатку здійснював через оптових торговців з відповідних країн. “Але потім зрозуміли, що потрібно створювати свою фірму з оптової торгівлі в країнах, де є замовлення на нашу продукцію”, — розповів він. На даний момент більше 90% експорту комбінату йде до сусідньої Польщі.

Здійснюються також постачання до країн Балтії і навіть до Іспанії та Португалії (в сезон, коли в тамтешніх плівкових теплицях занадто спекотно). Та Роман Гордій говорить, що потрібно дивитися не тільки на сусідні країни, а рухатися далі на інші ринки ЄС, насамперед на такі великі, як Німеччина та Великобританія.

Фото evpatori.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *