Корсуньські лісівники відновили криничку зі столітньою історією

У Виграївському лісництві Корсунь-Шевченківського лісгоспу поблизу Виграївського начально-виховного комплексу лісівники відновили криничку, що має столітню історію. Про це інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

За переказами, поблизу школи протікало джерело зі смачною кришталево-чистою водою. Понад сто років тому дід Вакула, нащадок прадавнього козацького роду, викопав на цьому місці криницю. Майже все село приходило сюди, аби напитися та набрати з собою доброї води. Як згадують місцеві старожили, ця криничка рятувала від спраги й в часи Другої світової війни.

З часом сама криничка занепала, а вода в ній замулилася. Корсунь-Шевченківські лісівники, опікуючись гідрологічними пам’ятками природи, що знаходяться на території держлісфонду, відновили її – очистили воду, обклали зрубом, аби вона мала привабливий вигляд, проклали до неї стежку та встановили поблизу стіл і лави. Тож відтепер місцеві жителі поновили традицію й знову ходять сюди по воду, яка вже має присмак історії.

«Робота в цьому напрямку проводиться постійно. Усі структурні підрозділи Корсунь-Шевченківського лісгоспу щороку доглядають та відновлюють гідрологічні об’єкти, що знаходяться на території держлісфонду або поблизу нього.  Надзвичайно приємно, що такий наш напрямок роботи знаходить позитивні відгуки в громадах», – говорить директор Корсунь-Шевченківського лісгоспу Василь Яценко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *