Квітень на Черкащині буде теплим

Квітень очікується теплим та з опадами в межах норми. Середньомісячна температура повітря прогнозується +10,5º (при нормі +9º), кількість опадів – 39 мм (при нормі 44 мм), повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Повідомляє Черкаська ОДА.

При цьому, у першій половині місяця можливі 1-2 «хвилі холоду» та заморозки до 3-5º. Інтенсивність тепла в окремі дні може досягати +20+23º. Найбільш суттєві дощі пройдуть всередині місяця зі зміною погоди на більш теплу, на початку та наприкінці місяця опадів буде мало. Стійкий перехід температури через +8º, з яким пов’язано закінчення опалювального сезону, можливий в другій половині першої декади місяця.

В другій половині місяця, внаслідок високого температурного фону та практично відсутності опадів, можуть створитися умови для високого і надзвичайного класу пожежної небезпеки у лісах та торфовищах області.

Квітень – пора, коли весна набирає силу, місяць найбільш інтенсивного наростання тепла. У формуванні погоди в квітні значну роль починає відігравати сонячна радіація.  Завдяки збільшенню висоти сонця (до 40-50°) і тривалості світлового дня (з 12 год. 58 хв. до 14 год. 43 хв. впродовж місяця) значно збільшується приток сонячної енергії, тому середній температурний фон квітня зростає на 8° у порівнянні з березневим.

Фото http://ck-oda.gov.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *