Ладижинська громада залучила інвесторів на 62 мільйони гривень

Громада, створена наприкінці минулого року, спромоглася залучити двох крупних інвесторів, які створять робочі місця для жителів громади і наповнять її бюджет. Це ТОВ «ЕНЕРГО ІМПУЛЬС УКРАЇНА» та ТОВ “Агропромисловий комплекс Насташка”. Запланована сума інвестицій  складає 62 мільйони гривень.

За словами голови Ладижинської ОТГ Сергія Цоколенка, ТОВ «ЕНЕРГО ІМПУЛЬС УКРАЇНА» планує на території  Колодистенської сільської ради провести будівництво трьох сонячних електростанцій,   створивши 42 робочих місця для мешканців громади уже до кінця цього року. Загальна площа, виділена під дане будівництво складає понад 77 га, термін реалізації проекту – 2019-2010 роки. Загальна вартість вкладених інвестицій – понад 30 млн грн.

Наразі керівництво товариства взялося облаштовувати власним коштом ринок у селі Колодисте. І уже до кінця цього року тут планують   вирівняти виділену під ринок земельну ділянку, встановити огорожу, а також змонтувати тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності.

– Одним з найбільш ефективним джерел залучення громадами коштів є встановлення сонячних панелей на території ОТГ. Окрім прямих платежів до бюджету (прибутковий податок з громадян, які працюють на підприємстві і податок на землю),реальна можливість отримати і додаткову допомогу у вигляді разових внесків та платежів інвесторів. Не говорячи про інші позитивні моменти: нові створені робочі місця, замовлення на послуги у місцевих виробників, покращення інвестиційного іміджу ОТГ, – зазначає радник з питань регіонального розвитку   Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» Григорій Перерва.

– Власні доходи у бюджеті Ладижинської ОТГ затвердженні на 2019 рік в сумі 34,2 млн. грн., однак з них  7,1 млн. грн., або 20,8 % складає акциз з палива, який з 2020 року повністю буде зараховуватися до Державного бюджету. Тому, потрібно уже сьогодні шукати компенсатори втрати значного ресурсу в громади. І дії Ладижинської громади щодо пошуку інвесторів для забезпечення добробуту ОТГ є дуже потрібними і на часі. Адже і забезпечується роботою місцеве населення, і будуть сплачуватися податки до місцевого бюджету (ПДФО, земельний податок, пайова участь, тощо), – констатує  радник з питань місцевих фінансів Черкаського ЦРМС Микола Гулько.

За інформацією Черкаського ЦРМС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *