Лікар-дерматолог розповіла, чи безпечно черкащанам купатися у Дніпрі в серпні

Черкаські пляжники намагаються врятуватися від спеки у хвилях Дніпра попри підозрілий колір і запах води. Водночас черкаське море “квітне” з кожним днем усе більше. Лікар-дерматолог розповіла пише “in.ck.ua”,  чи безпечно черкащанам купатися у річці в серпні.

– Різноманітні захворювання шкіри найлегше “підхопити” в умовах високої температури повітря та води. У серпні температура води Дніпра найвища, тому ризик заразитися інфекцією вдвічі більший, адже вода у цей період вже дуже забруднена, – зазначила лікар-дерматолог Черкаського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Лариса Кам’янська. – Найбільш розповсюдженими хворобами, на які страждають черкасці після плавання у Дніпрі, є різноманітні піодермії – гнійничкові захворювання шкіри, викликані гноєрідними бактеріями та стафілококовими інфекціями. Через цвітіння водоростей, з якими люди контактують у воді під час купання, є вірогідність захворіти на контактно-алергічний дерматит. Також спостерігаємо велику кількість грибкових захворювань, їх розповсюдженню сприяє необачне купання домашніх улюбленців на березі Дніпра, де відпочивають містяни.

– Якщо ви маєте велике бажання скупатися у Дніпрі, необхідно робити це тільки там, де є найменша концентрація синьо-зелених водоростей. Після купання у найближчий час прийняти душ та випрати плавальну білизну з милом. Не рекомендую купатися у Дніпрі дітям і людям зі слабкою імунною системою, – додала Лариса Кам’янська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *