«Ломастер» Володимир Шуляковський: «Вибір назви майстерні був з гумористичним підходом, бо я намагаюсь ставитися до життя з легкістю» (ІНТЕРВ’Ю)

Майстерня «Lomaster»  уже шість років поспіль ремонтує комп’ютери і ноутбуки черкащан, а керівника підприємства Володимира Шуляковського клієнти і колеги уже просто називають – Володя «Ломастер». Свою роботу він не називає бізнесом, бо переконаний, що це улюблене хобі, яке з часом стало приносити дохід. Попри це, за робочим столом його інколи можна застати і після десятої вечора. Про особливості комп’ютерного ремонту у майстерні  «Lomaster» поспілкувалися кореспонденти “Черкаси Сьогодні”.4

– З якими проблемами до Вас найчастіше звертаються черкащани?

– Мабуть, найчастіше – це не працює комп’ютер (посміхається – ред.).

– Що Ви радите робити у такому разі?

– Купити новий (сміється-ред.).  Але якщо серйозно, то здебільшого комп’ютери або ноутбуки чистять або проводять профілактику. Як правило, якщо він раз чи два вимикається, то власник собі думає – о, гаряченький, треба йому провести профілактику.

– Як зробити так, щоб комп’ютер працював довше?

– Проводити профілактику. Один раз на півтора-два роки.9

– Які процедури входять до профілактики?

– Повна розборка, чистка, витирання порохів, змащуються кулери, змінюється термогума. Після цього ноутбук збирається знову і здійснюється програмна чистка: встановлюється антивірус, видаляються зайві програми та файли. Урезультаті швидкість роботи ноутбука збільшується. А забув –  ще натираємо до блиску (посміхається – ред.). Якщо регулярно здавати комп’ютер на профілактику, то його роботу можна продовжити у раза 2-3 точно.

– Скільки взагалі ноутбук може нормально працювати?

– Рік – це гарантія, яку виробник надає ноутбукові. А далі – уже  ніхто нічого не гарантує. По суті, через рік його треба викинути і придбати новий. Я завжди кажу – якщо щось не працює, то його вже треба викинути. Але якщо серйозно, то насправді ноутбук може працювати орієнтовно упродовж 5 років. Якщо довше – значить, ви щасливчик.

– Ноутбук чи стаціонарний комп’ютер – якому із них слід надавати перевагу? З чим до Вас звертаються частіше?

– Звертаються  частіше з ноутбуками. Бо колись купили задешево, а тепер прийшов час або купувати щось нове, або ремонтувати. Зараз же найдешевший  і найпростіший (тобто уже і відео не тягне) – 7-8 тис. грн. За ці ж гроші стаціонарний комп’ютер буде кращим і екран більший матимете. Так що зараз, якщо купувати щось нове – то краще стаціонарний. Але коли я раджу купувати стаціонарний, то чомусь отримую запитання – «А куди я його поставлю?» На стіл, звичайно (сміється – ред.).10

– Ви обслуговуєте стаціонарні комп’ютери?

– Так, звичайно. Вони, до речі, дешевші у обслуговуванні і мають кращі параметри. Та й лагодити їх легше. Профілактику вони мають теж проходити раз на півтора роки. Стаціонарний комп’ютер також буде довше працювати, якщо туди не будуть лізти не фахівці, які можуть там щось зламати. Бо люди, зазвичай, самі туди лізуть – мовляв, ну що там його почистити? Відкривають корпус системного блоку, пилососять, щось там виламують, щось замикає, щось випадає… А потім  вони ж кажуть: «Ой, не працює».

– Тобто краще самому нічого не робити?

– Так, це найкраще правило (посміхається – ред.). Але ж в житті так буває рідко. І ми спокійно до цього ставимось. Ну потренувався хтось до нас… Просто у підсумку вийде дорожче.

– А що Ви порадите, якщо якась рідина вилилась на клавіатуру? Чи це вже, як то кажуть, «крапка»?

– Якщо це ноутбук –  треба миттєво витягнути акумулятор. Із будь-якого електронного пристрою треба витягнути елемент живлення. Якщо ви будь-що залили – телефон, планшет, ноутбук, клавіатуру, екран – треба одразу витягувати батарейку і відключати від живлення. А ще не слід витирати пристрій, а відразу віднести у майстерню, де все почистять і замінять пошкоджені деталі.11

– А чим взагалі черкащани заливають пристрої?

– Доводилося рятувати і від котячої сечі, заливають і горілкою, лікером, вином, пивом, чаєм, водою, віскі, колою… Та чим завгодно. У мене цілий список є. Колись довелося чистити ноутбук, залитий борщем. Нічого, зробили – як новий працює (посміхається – ред.).

– Чи надаєте Ви якісь послуги, які не надають Ваші конкуренти? Чим Ви від них відрізняєтесь?

– Хіба у нас є конкуренти? У нас немає конкурентів. Ми всі – партнери. Головне, щоб людині було добре.

– Як терміново Ви виконуєте ремонт? Які у Вас є «родзинки» в обслуговуванні?

– Найдовший ремонт – коли ноутбук чимось залитий, бо це найскладніше. Тоді найлегше просто продати його на запчастини. А якщо йдеться про заміну деталей – це виконується дуже швидко (година-дві).  Тобто все у розумних межах – залежно від того, чи є деталі на складі, або як довго слід чекати на їх поставку.

– Чим же все-таки Ви відрізняєтеся від інших?

– У нас безкоштовна діагностика – ми були піонерами у цьому.  Працюємо щодня – 7 днів на тиждень. Навіть у вихідні. Намагаємося щоразу пришвидшувати виконання ремонту, звісно, без шкоди для якості. Також ми пропонуємо відновлення акумуляторів ноутбуків. Тобто повну їх реанімацію, «перепакування». Після цього акумуляторна батарея працює, як із заводу. Років два-три. Дистанційне обслуговування – також вважаю незамінною послугою сьогодення… А так – все як в усіх. Плюс трохи душевності в обслуговуванні (посміхається – ред.) і МИ ВАШ КОМП’ЮТЕРНИЙ МАЙСТЕР.6

– І у Вашій сфері звертають увагу на таке питання як комфортне обслуговування?

– Так. Ми турбуємося про комфорт і естетичні почуття наших клієнтів, бо впевнені, що це важливо.

– Ви плануєте збільшувати персонал? Взагалі які у вас умови праці?

– Двері відкриті для фахівців, які знаються на своїй справі. Завжди приємно, коли приходить людина і хоче працювати, вчитися чогось нового. А особливість роботи у нас – це те, що ми працевлаштовуємо офіційно, тому приходьте до нас.

– Ви додому до клієнтів виїжджаєте?

-Так, але радимо ремонтувати у майстерні. Бо не кожному сподобається, що вдома перебуває чужа людина. Хоча нас чомусь викликають вже тоді, коли у комп’ютер вже залізли і «подивились» всі, хто міг. Так само потім спеціаліст може доставити відремонтований комп’ютер клієнтові додому. Навіть безкоштовно. Частіше всього цим займаюсь саме я – забираю техніку, потім – так само приводжу. У нас негласне правило – хто забирає комп’ютер, той і привозить. Таким чином відбувається ефективніша співпраця з клієнтами.

– Ви працюєте з бізнесом, невеликими фірмами?

– Так, за безготівковим розрахунком. Для юридичних осіб – це трохи дорожче, аніж для приватних осіб. Але ж значно дешевше, аніж тримати у штаті адміністратора. За сьогоднішніх умов – це ще один спосіб суттєво зекономити.8

– Який принцип роботи з юридичними особами?

– Наш фахівець працює на місці. Для початку проводимо аудит усієї комп’ютерної техніки, налаштовуємо мережі. Потім можемо підтримувати безперебійну  роботу дистанційно. До речі, це також один з видів цікавих, зручних і популярних на сьогодні послуг, які ми кваліфіковано надаємо, – дистанційна підтримка на основі абонентської плати.

– Багато у вас таких клієнтів?

– Чимало, але маємо можливість узяти на обслуговування ще більше. Це клієнтський сегмент, залученню  якого ми приділяємо зараз підвищену увагу.

– І  скільки таке обслуговування коштуватиме для них?

– Від 100 грн за комп’ютер на місяць, якщо у невеликої компаніі. Ми також можемо підключатися до комп’ютерів через програми, які передбачають віддалений доступ. Це заощаджує час клієнта – бо спеціаліст може буквально за якусь мить вирішити проблему.

– Що Вас зумовило придумали таку назву майстерні?

– Вибір назви був з гумористичним підходом, бо я намагаюсь ставитися до життя з легкістю і з гумором. Просто вибирав, щоб було весело, прикольно, кумедно. «Ломастер» – це вже весело. У нас є гасло: «Ламайте ще щось». І звісно, повертайтесь до нас – відремонтуємо (посміхається – ред.).

Фото “Черкаси Сьогодні”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *