децентралізація

Лучанам розповіли про успішний досвід децентралізації на Черкащині (ВІДЕО)

Координатор Всеукраїнської ініціативи «Успішна громада» в Черкасах Сергій Слинько розповів лучанам про успішний досвід реформи децентралізації. Відбулося це під час громадського форуму «Децентралізація: стан та перспективи реформи» у п’ятницю, 20 травня.

Зокрема мова йшла про Білозірську територіальну громаду, яка після об’єднання досягла значних показників розвитку і, за словами експерта, слугує взірцем для місцевих громад всієї України.

У Білозірській сількій громаді проживає 9238 жителів. Утворена громада була у жовтні 2015 року. До її складу входять село Білозір’я, селище Баси та селище міського типу Ірдинь.

«Інфраструктурна субвенція ними була отримана вперше за десять років. До того вона десь застрягала в обласному та районному бюджетах. Це десь 7 чи 9 мільйонів, я на жаль не пам’ятаю. Зрозуміло, що для такої громади це сума значна, бо вони її раніше не отримували і не бачили… Змінились також заробітні плати бюджетників. На 20% збільшились зарплати вчителів.», – зазначив Сергій Слинько.

Джерело: Громадське. Волинь (Hromadske. Volyn), Прев’ю: focus.ua

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *