Львів’янин виготовляє паперові паливні брикети в домашніх умовах

Віталій Чайка з містечка Жовква, що на Львівщині, почав виготовляти паперові паливні брикети в домашніх умовах.  За тепловою ефективністю таке паливо 38-річний раціоналізатор порівнює з сосновими дровами, передає Газета.ua.

До виробництва брикетів Віталія Чайку підштовхнула необхідність утилізувати велику кількість паперових коробок. Чоловік вирішив змайструвати прес і переробляти цінний ресурс у паливо.

– Купив домкрат, прикріпив його до металевого каркасу, знизу приварив хрестовину з вертикальними поршнями на краях, — розповідає майстер. — Під кожним поршнем знаходиться труба, в яку засипаю масу з макулатури, – опускаючись домкрат пресує відразу чотири блоки з отвором посередині.

За словами раціоналізатора, за день можна переробити 15-20 кг заздалегідь підготовленої макулатури.

– Замочую папір у воді протягом доби, – розповідає Віталій Чайка. – Потім будівельним міксером, до насадки якого я приварив саморобні ножі з шліфувального диска для каменю, роблю масу, додаю трохи тирси і пресую.

Паперові брикети сохнуть три-чотири дні.

– Коли в сауні паримося, складаю біля печі – і до ранку паливо висихає, – ділиться досвідом раціоналізатор.

За словами Віталія Чайки, опалювати будинок брикетами вигідніше, ніж коробками.

– Непресований папір горить непогано, але зола з нього забиває колосники котла, – розповідає чоловік. – З брикетами не так. Нещодавно топив у каміні з прямою тягою – три штуки горіло дві години і нагріли топку не гірше, ніж соснові дрова.

Фото remontu.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *