Майже на 100 відсотків виконані поточні ремонти приміщень закладів освіти Черкащини

Підготовка закладів освіти до нового навчального року, процес модернізації сучасної освіти та фінансування освітніх проєктів. Про це говорили на обласній серпневій конференції. Про це інформує “Дзвін“.

Згідно з моніторингом соціально-економічного розвитку регіонів України, Черкаська область у 2019 році за напрямом «Доступність та якість послуг у сфері освіти» посідає 4 місце. Зокрема, за показниками чисельності дітей у дошкільних закладах освіти у розрахунку на 100 місць наша область займає лідируючі позиції на загальнодержавному рівні – друге місце; щодо позашкільної освіти – третій результат по Україні; за кількістю випускників шкіл, які отримали за результатами ЗНО з української мови та літератури 160 балів і вище – наша область на шостому місці. Це гарний результат, і це результат спільної нашої з вами роботи.

«Органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, педагогічними колективами із залученням батьків і громадськості організовано виконання робіт з підготовки до нового навчального року. Майже на 100 відсотків виконано поточні ремонти навчальних кабінетів, лабораторій, приміщень закладів освіти. Окремі види робіт з капітальних ремонтів виконано у 115 закладах освіти. Зокрема: у 22 здійснено капітальні ремонти дахів і покрівель; у 37 – ремонти, реконструкцію, заміну інженерних (електричних, водопровідно-каналізаційних) мереж, у тому числі у 14 школах – капітально відремонтовано внутрішні туалети (у 2 із них переоснащено внутрішні санвузли у відповідності до потреб маломобільних осіб); в 11-ти – ремонт спортивних залів, у 25 – ремонт їдалень і харчоблоків; у 7 – утеплення фасадів; у 93 – виконано часткову заміну віконних блоків на металопластикові», – прокоментував підготовку закладів освіти до нового навчального року перший заступник голови Черкаської ОДА Дмитро Ляшов.

За його словами, реалізація 7 обласних програм спрямована на покращення якості освіти та матеріально-технічної бази закладів. До кінця року планується придбання на засадах співфінансування 27 навчальних кабінетів, 5 наборів робототехніки ЛЕГО.

За рахунок бюджетних програм, спрямованих на розвиток освіти в межах реалізації проєкту Президента України «Велике будівництво», у 6-ти закладах освіти передбачається виконання робіт з реконструкції і капітального ремонту.

Крім того, у рамках реалізації концепції Нової української школи у 567 закладах освіти для першокласників буде придбано засоби навчання, оновлено шкільні меблі та придбано комп’ютерну техніку.

Також за рахунок державної субвенції оновлено обладнання харчоблоків у 54 школах; 22 школи буде оснащено обладнанням 63 навчальних кабінетів та 4 СТЕМ-лабораторій. Крім того плануємо придбати 22 шкільні автобуси на умовах співфінансування, у тому числі централізовано – 14 автобусів і 8 автобусів – шляхом надання субвенції місцевим бюджетам з обласного бюджету. Влада на ділі доводить, що освіта в пріоритеті.

На виконання Обласної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти виділено 3,3 млн грн, за рахунок яких на умовах співфінансування протягом 2020 року передбачається придбати для закладів загальної середньої освіти 5 наборів робототехніки ЛЕГО, 16 навчальних кабінетів (шахові, фізика, хімія, біологія, математика, географія, інформатика) та 11 лінгафонних кабінетів.

За інформацією Управління освіти та науки Черкаської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *