Мешканці Руськополянської громади власними силами збудували пожежну частину

У селі Руська Поляна люди самі відновили пожежну частину. Будівництво почалося ще у 80 роках минулого століття,  але встигли звести лише «коробку». Зараз приміщення практично готове до експлуатації, – повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Обласне управління ДСНС дало в оренду пожежний автомобіль – за 1 гривню. Громада планує набрати команду із 4 вогнеборців, одночасно – і водіїв пожежних авто.  Уже зголосилися колишні рятувальники на пенсії. Виїжджати на виклики вони почнуть вже у серпні. Про це повідомляють в Черкаському центрі розвитку місцевого самоврядування.

– Колись тут будувалося пожежне депо, де мало б бути 3-4 автомобілі, що обслуговували б весь Черкаський район, – говорить  голова Руськополянської ОТГ Олег Гриценко. – Проте, будівництво «заморозили» –  і до 2017 року приміщення стояло без даху, вікон і дверей. Коли громада попросила створити пожежну частину, я звернувся до районного керівництва та сільських голів – але ніхто не захотів нас  фінансово підтримати. Тоді я пішов до бізнесменів – і хтось дав грошей, а хтось закупив матеріали для ремонту. Люди поприходили штукатурити. Моя теща варила на всіх вареники.

Утримання пожежної частини обходитиметься у близько півмільйона гривень на рік. Вона буде обслуговувати  також 4 довколишніх села. У перспективі, укладатиме  угоди на пожежну охорону із також місцевими підприємцями – аби збільшити фінансування пожежної частини, працівники якої поки що отримуватимуть  мінімальну зарплату. Планують залучати і волонтерів.

– У громадах Австрії на зміні чергує лише один працівник пожежної служби, – розповідає Олег Гриценко. – Трапляється пожежа – ці навчені люди із місцевих мешканців зобов’язані прийти й допомагати. Потім місцева влада їм дає компенсацію за роботу. Є ідея так само зробити і в нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *