safe_image

А Ви знали?

Microsoft винайшла “нескінченну флешку”

У корпорації Microsoft знайшли спосіб створити накопичувач даних, який зможе зберігати практично необмежену кількість інформації протягом як завгодно довгого терміну, повідомляє The Next Web.

Сховище нового типу буде базуватися на 10 мільйонах довгих олігонуклеотидів з молекулами ДНК. Як постачальник “матеріалу” виступила компанія Twist Bioscience.

За словами представників Microsoft, всього лише 20 грамів молекул дозволяє записати на таку “флешку” всі цифрові дані, створені на сьогоднішній день. При цьому прочитати їх можна буде навіть через кілька тисяч років.

Кодування інформації в нових накопичувачах здійснюватиметься за допомогою не двох бітів, а цілих чотирьох. Як бітів виступатимуть нуклеотиди – A, C, T і G.

shutterstockФото: www.thenextweb.com

The Next Web зазначає, що вартість технологій, необхідних для роботи з ДНК, істотно знизилася за останні роки. Так, в 2003 році, для того щоб розшифрувати геном людини довжиною близько трьох мільярдів нуклеотидів, вчені витратили понад мільярд доларів на дослідження. Тепер же читання ДНК коштує близько тисячі доларів, пише видання.

За матеріалами: www.rg.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *