Міністерство юстиції ініціювало проект реєстрації зміни місця проживання у форматі онлайн

Про це зазначив міністр юстиції України Павло Петренко в інтерв’ю аналітичному порталу «Слово і діло».

За його словами, зважаючи на те, що пропискою, як і видачею паспортів, опікується МВС, для реалізації онлайн-реєстрації працює спільна робоча група Міністерства юстиції і Міністерства внутрішніх справ, Прикордонної служби, Міграційної служби, яка розробила низку законодавчих ініціатив.

«Їх немає в загальному доступі, ми плануємо їх презентувати, я думаю, на початку наступного політичного сезону, у вересні, спільно з Арсеном Аваковим», – зазначив міністр юстиції України.

Він наголосив, що для цього потрібна низка технічних змін до законодавства. Також існує технічний момент, який не дає швидко запустити цей сервіс у всій країні – це відсутність єдиної бази даних або єдиного реєстру місця проживання громадян.

«Тому що цим опікуються Міграційна служба з одного боку й місцеві органи самоврядування – з іншого. І в кожному районі, у кожній області, у кожному місті ці бази різною мірою наповнені в електронному форматі. Найбільше «просунутий» Київ. При створенні так званої програми картки киянина будували модель обліку жителів Києва більш-менш правильно. Там є інформація і про місце проживання, і про ті пільги, які може отримати житель Києва. Але є такі регіони, де все досі відбувається в паперовому вигляді», – зазначив Павло Петренко.

Водночас уже з’явився так званий демографічний реєстр, куди вносяться дані, коли громадяни отримують свою ID-картку, тобто внутрішній паспорт. Цей демографічний реєстр наповнюється еволюційно, тобто в ньому на сьогодні немає даних навіть про 50% громадян України. У цьому реєстрі є інформація про тих, хто вперше отримує паспорт, хто втратив паспорт, пошкодив і отримав документ за новою процедурою.

«Ідея, яку ми відпрацювали в законопроекті: дати можливість здійснювати онлайн-перереєстрацію місця проживання тим, хто отримав ID-картку. Тому що їхні персональні дані вже є в одній базі даних, тобто в єдиному демографічному реєстрі. Ті, хто має паперовий паспорт, мають таку перспективу: піти замінити цей документ на ID-картку й отримати додаткові сервіси, у тому числі – спрощений сервіс зі зміни місця проживання. Або ж за старою процедурою – подавати документи про зміну місця проживання, зберігши за собою паспорт старого зразка, тому що закон не обмежує строк дії цих паспортів.

Нині Мін’юст разом із Міністерством внутрішніх справ допрацьовує саме техніку імплементації відповідного закону», – підкреслив очільник відомства.

Він поінформував, що після доопрацювання з МВС технічної складової законопроекту цей документ і «дорожня карта» його імплементації будуть представлені широкому загалу.

«Ми плануємо подати законопроект до парламенту, я переконаний, що в парламенті на таку ініціативу знайдеться 226 голосів, і ми передбачаємо можливість запуску пілотів по областях. Тобто почнемо з Києва і, можливо, ще з якогось регіону та протягом розумного строку – до року – пропілотуємо цей сервіс у декількох регіонах. Якщо він працюватиме без збоїв, тоді будемо розповсюджувати на всю країну», – сказав чиновник.

Фото Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *