Містечко Орбіта

Містечко на Черкащині потрапило до рейтингу міст, де житло роздають за безцінь (фото)

Містечко Орбіта, що на Чигиринщині, потрапило до 6 міст в Україні, де житло роздають за безцінь, повідомляє видання “Знай”.

Так, спорожніле містечко стає новим прихистком для переселенців і місцева влада готова прийняти будь-кого з розкритими обіймами.

В наявності близько сотні 1-3-кімнатних квартир в 9-поверхівках. Населення – 120 чоловік. Побутові зручності: газ, електрика, вода зі свердловини.

Місто-супутник загубилося в лісі Чигиринського району Черкаської області. Орбіту проектували, як містечко для енергетиків з населенням понад 20 тисяч осіб. 45 років тому ударними темпами будували ГРЕС, але через велику ненажерливості станції прийняли рішення замінити її на АЕС. Після вибуху на Чорнобилі будівництво назавжди заморозили. Місцевість тут екологічно чиста, так як жодну з електростанцій не добудували. Пізніше єдина теплотраса в місті припинила опалювати будинки. Через безробіття звідси виїжджали люди.

До міста веде бетонна дорога, яка добре збереглася. Через недобудовані стіни реактора, великої кількості порожніх багатоповерхівок, занедбаних магазинів, шкіл, садочків, їдалень, місто нагадує Прип’ять.

Майже всі будови 9-поверхові будинки. Деякі з незаселених квартир приватизовані, але ніхто не знає, де їх власники. Від деяких квартир власники відмовилися.

Сьогодні в орбіті живе 120 чоловік, і на життя вони не скаржаться. Зараз в двох житлових будинках Орбіти близько 100 порожніх квартир.

У минулому році місто заселили біженці з АТО. Місцеві жителі сподіваються і вірять, що містечко оживе.

Районна влада поставилася з розумінням – в кожну квартиру протягнули газ, воду жителі міста набирають зі свердловини, залишилося тільки зробити індивідуальне опалення. А двокімнатну квартиру в Орбіті можна купити всього лише за кілька тисяч гривень.

Містечко Орбіта Містечко Орбіта Містечко Орбіта

За матеріалами: www.vikka.ua, Фото Ірини Мірошнікової

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *