корсунь

Місто двох битв – Корсунь-Шевченківський.

Корсунь-Шевченківський

Місто в Черкаській області, райцентр

Як дістатися

автобус

Варіант №1. З Києва через Корсунь-Шевченківський проходять кілька пасажирських поїздів (купейний квиток ~ 110-150 грн, плацкартний ~ 80 грн, час в дорозі – близько 2 годин). Але всі вони прибувають в Корсунь серед ночі, що досить незручно.

Варіант №2. Електричкою з Києва можна доїхати до станції Миронівка (~ 25 грн) і там пересісти на іншу електричку – до Корсуня.

Варіант №3. З Києва до Корсуня ходять рейсові автобуси (від Центрального автовокзалу) та маршрутки (від автовокзалу “Видубичі”), вартість квитка ~ 90-120 грн.

авто

Від Києва до Корсуня їхати близько двох годин по трасах Р01 + Н01. Довжина маршруту – 143 км.

карта україни


У першій половині XVII століття, коли в Корсуні стояв найбільший козацький полк, його населення було більше нинішніх 20 тис. На жаль, чудові храми з тих часів не збереглися – їх зруйнували за радянської влади. Зате в Корсунь-Шевченківському – в якихось 140 км від Києва – можна відвідати один з найкрасивіших парків України. Принаймні найкрасивіших з тих, які мало відомі в туристичних колах.

Хмельницький битва

Реконструкция битвы под Корсунем, произошедшей в мае 1648 года между войском Богдана Хмельницкого и поляками

Парк розташований на островах річки Рось, яка тече через місто декількома рукавами з красивими порогами. Головний об’єкт – палацово-парковий комплекс, побудований в 1780-х тодішнім власником Корсуня, польським князем Станіславом Понятовським. Після закінчення будівництва маєток було продано за 100 тис. рублів сріблом російському імператору Павлу I. А той, в свою чергу, подарував Корсунь ясновельможному князю Павлу Лопухіну – подальшим облаштуванням парку і розкішного особняка займалася династія князів Лопухіних-Демидових.

“Тут збереглися ворота в стилі французької фортифікації, Швейцарський будиночок, каплиці, флігель … Мабуть, це найбільший палацово-парковий комплекс в центральній Україні”, – говорить головний редактор порталу “Україна Інкогніта” Роман Маленков

Шевченко

А ось від палацу, на жаль, зберігся лише екстер’єр – тепер всередині розміщується музей Корсунь-Шевченківської битви 1944 року. Він, втім, теж може зацікавити гостей міста. Як і Корсунська битва 1648 року, коли Богдан Хмельницький розгромив тут поляків, – більше про події цього часу можна дізнатися, відвідавши діораму в історико-краєзнавчому музеї.

Поряд

marker2

Корсунь-Шевченківський історико-культурний заповідник: село Стеблів, мала батьківщина Івана Нечуй-Левицького з музеєм-садибою, “іменний” скелею і пам’ятником Нимидорі – героїні повісті “Микола Джеря”, каньйон річки Рось, поселення трипільської та черняхівської культури.

marker3

Село Виграїв, де проходила Корсунська битва 1648 року обеліск на честь перемоги Хмельницького, старовинні рови, які копали козаки Максима Кривоноса, готуючи засідку для війська шляхти.

marker4

Богуслав, місто на мальовничих гранітних берегах Росі, заснований 1032 року Ярославом Мудрим. За легендою, тут народилася героїня народної думи Маруся Богуславка, якій в місті поставили пам’ятник.

Проживання

У Корсуні мало готелів, але вони досить пристойні. Двомісний номер коштує від 300-350 грн.

Лайфхак

Щоб вдало скупитися на придорожніх базарчиках, завжди варто дотримуватися кількох простих правил.

  • По-перше, починати потрібно з ціни – тим, хто спочатку пробує продукти і тільки потім цікавиться вартістю, як правило, називають ціну вище.
  • По-друге, не варто показувати продавцям пачку грошей – це теж впливає на ціноутворення.
  • По-третє, всюди, за винятком хіба що Києва, на таких базарчиках прийнято торгуватися. Якщо ви не спробуєте “збити” ціну хоча б на пару гривень, вас просто не зрозуміють

За матеріалами: www.focus.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *