«Мрії збуваються»: київське подружжя розмальовує дитячі лікарні

Стіни коридорів дитячих лікарень здебільшого сірі і непривітні. Тому, чекаючи на лікаря, діти часто відчувають дискомфорт і страх. Молода пара з Києва, Валерій Кришень з дружиною Галиною Гєдзєвіч, вирішили додати в похмурі приміщення кольорів і почали розмальовувати дитячі лікарні столиці яскравими малюнками.

«Ідея виникла після першого візиту до дитячого лікаря, коли в нас народилась донечка. Тоді ми потрапили в царство “совкового депресіонізму”,  де архітектурою і дизайном дитячих лікарень, мабуть, займалася та ж людина, що проектували військкомати. Наша команда складаєтьсья з двох основних учасників: художник-монументаліст Гєдзєвіч Галина і я, Валерій Кришень — організатор і помічник. Часто ми долучаємо до роботи волонтерів. Слава Богу, бажаючих вистачає, особливо коли вони вже стали батьками і розуміють цінність нашої справи», — розповідає Валерій.

2 3 4

Загалом пара вже розмалювала 11 об’єктів (відділень) дитячих лікарень. Наразі обирати активістам не приходиться, бо вони вже мають список замовлень на кілька місяців вперед. Перед початком роботи в тій чи іншій лікарні майстри знайомляться з головним лікарем, показують своє портфоліо, щоб він не переживав за намальоване і, отримавши дозвіл, приступають до виконання. Як показує досвід, розпис одного приміщення може зайняти від 7 до 15 робочих днів.

5 6 7 8

«Дизайн ми не узгоджуємо. Ми його розробляємо, попереджаємо що буде гарно і приступаємо до виконання. Такі наші принципи роботи у цьому волонтерському напрямку. Ідей вистачає! Коли людина художник, вона у всьому вбачає орнаменти і сюжети для майбутніх робіт. Інколи достатньо просто прогулятися красивою вулицею, або поїхати на тиждень в село, де тихо і гарно, чи до європейських музеїв», — коментує Галина.

9 10 11 12

Матеріали для роботи активісти закуповують на кошти, зібрані на краудфандінгу. Часто фінансово допомагають звичайні люди, які хочуть зробити подарунок конкретній лікарні. Також Валерій та Галина планують розширяти творчі горизонти і вже скоро їдуть малювати до Ужгорода та Харкова.

13 14 15 16 17 18 19 20 21

 

Джерело:  www.his.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *