"ГайдаFest"

Ми хочемо зробити місто привабливим, – у Черкасах відбудеться яскравий фест (програма)

Уже цими вихідними, 23–24 липня, у Долині троянд відбудеться “ГайдаFest”. Протягом двох днів на черкащан очікують музична сцена, гутірки з відомими людьми, екскурсії та зліт автостоперів. Як розповіла у прес-центрі видання “ІнфоМІСТ” співорганізаторка фесту Анастасія Білецька, ідея спала на думку під час відвідень іншого фестивалю – «Бандерштат» у місті Луцьк. – Ми сиділи в одному із закладів, чекали на наш обід, почали говорити про те, що цікаво було б зробити щось подібне в Черкасах. Друзі скептично поставилися, – пригадує Настя. – В основі лежало показати людям Черкаси і зробити місто привабливим. Інший співорганізатор Костянтин Мірош пригадує фінансовий бік підготовки до фестивалю. Перші фінанси, говорить, вдалося знайти завдяки грантам, які виграли в обласної та міської влади. – Думали, що буде легше, що всі йтимуть на зустріч. Насправді – не так. Ходили по меценатах, по депутатах, по підприємцях. Дехто влився своїм бізнесом у фестиваль. Фінансову сторону ми потихеньку підтягуємо, але, скажу чесно, поки що в мінусі. Можливо, ще після фестивалю будемо свої кошти вкладати, – говорить Костянтин.

За словами Дениса Гайди, акцент організатори роблять на молоді та амбітні гурти. – Ми зробили гугл-форму і опублікували її на своїх ресурсах. Ми кликали всі молоді гурти з України і отримали близько 300 заявок на фестиваль. Ми доволі довго це все переглядали і визначили кращі з них, – каже Денис. Черкаський сегмент виконавців на фестивалі представить гурт “Сонце в кишені”. Хедлайнерами фесту будуть білоруський гурт «Заточка», а також українські «Карна» та «Чумацький шлях». Загалом домовлятися із гуртами виявилось доволі легко. Виконавці йшли на зустріч і з розумінням ставилися до браку коштів. На містян також чекає яскрава літературна галявина. Зокрема, читання черкаських поетів “ЧеЧитка” та поетичні двобої. – Чим приємно спілкуватися з місцевими гуртами, так це тим, що вони дуже легко йдуть на контакт, – говорить співорганізатор фестивалю Марина Сухенко. Хедлайнерами літературної галявини будуть Брати Капранови.

фестиваль черкаси

Фестиваль – безкоштовний. На території фесту буде також облаштоване наметове містечко. Вживання алкоголю на території “ГайдаFestу” – заборонено. До патрулювання території фестивалю організатори планують залучати поліцію. – Я відвідав майже всі міста України. Нас частом плутають… Чернівці, Чернігів… Мені це неприємно. В нас доволі амбітне і перспективне місто. В нас є що подивитися! – переконаний Денис Гайда.

Джерело: infomist.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *