На честь загиблого смілянина на Луганщині відкрито меморіальну дошку

7 липня, у день другої річниці від часу загибелі, у Щасті на Луганщині встановлено меморіальну дошку в честь Євгена Войцехівського («Чеха»), снайпера, командира спецгрупи глибокої розвідки «Холодний Яр», яка воювала у складі добровольчого батальйону «Айдар».

Про це повідомляє«Козацький край».

Меморіальну дошку виготовлено бойовим побратимом «Чеха» Олегом Островським (позивний «Воля»), нині керівником обласного управління культури Черкаської ОДА. Він і відкрив її разом з делегацією, що прибула у Щастя з Черкащини.

Поруч, на стіні колишньої школи міліції, де базувалася група «Холодний Яр» і загинув її командир, встановлено і меморіальну дошку на честь усіх бійців «Айдару», які полягли в боях за Волю України.

Євген Войцехівський («Чех») народився 16 липня 1979 року в Кам’янці на Черкащині, проживав разом з родиною у місті Сміла. Входив до «Вільного козацтва Холодного Яру» та Спілки української молоді, дорожив її гаслом: «Честь України – готов боронити!». Був активним учасником революції Гідності. У зону АТО пішов добровольцем просто з Майдану. Загинув за 9 днів до свого 45-річчя, 7 липня 2014 року під час збройного нападу сепаратистів на колишню школу міліції у Щасті, де базувалася українська комендатура. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, «Залізним Хрестом» СУМ та почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною». Вдома, у Смілі, залишилася осиротіла родина Євгена Войцехівського: дружина і двоє синів, яким зараз 5 та 8 років…

Фото http://cossackland.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *