На аварійний генератор для водозабору Черкаси проситимуть гроші в Кабміну

Про це повідомив секретар Черкаської міськради Олександр Радуцький, пише Дзвін.

«У міській раді прораховували варіанти закупівлі таких потужних генераторів, які видавали б один мегават електроенергії за годину. Це дуже дороге обладнання. Важко навіть зараз назвати конкретну цифру. Але «Черкасиводоканал» збирає інформацію, скільки коштують такі генератори, і у будь-якому випадку місто буде шукати можливість його придбати, щоб уникнути подібних ризиків у майбутньому. Будемо, напевне, звертатись до Кабінету Міністрів, щоб придбати генератор на умовах співфінансування, чи спробуємо брати участь у інших подібних програмах уряду. У Кабміну є резервний фонд на подібні випадки», – зазначив Радуцький.

Він також пояснив, чому комісія з надзвичайних ситуації при міськвиконкомі прийняла рішення щодо введення надзвичайної ситуації.

“Якщо місто знаходиться без води більше, ніж вісім годин, тоді комісія з надзвичайних ситуацій при міськвиконкомі, в яку входять начальники профільних департаментів та представники МНС, має зібратися і прийняти рішення про введення надзвичайної ситуації. Так прописано в законодавстві. Вище стояча організація потім має підтвердити це рішення, і якщо протягом певного періоду часу проблема не буде ліквідована, відкривається можливість державного фінансування подолання наслідків. Увесь цей алгоритм саме для цього і передбачений. У Черкасах було оголошено надзвичайну ситуацію унаслідок аварії на електричних мережах. У нас були множинні обриви обох високовольтних мереж, що живлять місто. Всі бачили, що це сталося унаслідок не просто серйозного снігопаду, а ще й через те, що сніг був мокрий, під його вагою тріскали дерева, а добратись по мокрій глибокій каші через буреломи із сосон було надзвичайно складно, тим більше техніці. Тому відновлювальні роботи затягнулись”, – наголосив секретар міськради.

До речі, він пояснив також ситуацію, чому санітарна зона вздовж ліній електропередач, які живлять насосну станцію водозабору, не була дотримана.

“Більше року на «Черкасиобленерго», як відомо, склалась непроста фінансова ситуація, через борги працівникам не виплачували заробітну плату, у них катастрофічно не вистачало паливно-мастильних матеріалів, інших необхідних для повноцінного поточного обслуговування електромереж речей. І вони про це ще півроку тому попереджали. Тому ситуація із знеструмленням насосної станції була цілком прогнозованою”, – пояснив Олександр Романович.

Фото tsn.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *