На Черкащині більше двох тисяч дітей влаштовано в сім’ї громадян

Про це повідомив під час підсумкової колегії служби у справах дітей заступник голови ОДА Костянтин Омаргалієв. За підсумками минулого року, 2044 посиротілі дитини (92 % від їх загальної кількості) проживають і виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних родинах, дитячих будинках сімейного типу.

Про це повідомляє Черкаська ОДА,

Стовідсотково проживають у сім’ях посиротілі діти в м. Ватутіне. Найвищі показники в Катеринопільському районі, Драбівському, Христинівському, Лисянському. Утім низькі – на Канівщині та Маньківщині.

“Збільшення кількості влаштованих дітей вдається досягати завдяки системній роботі, – наголосив Костянтин Сапартаєвич. – Більше того в області розроблені відповідні галузеві програми, зокрема: обласна цільова соціальна програма реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та обласна програма з виконання Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини”.

Водночас залишається актуальним питання щодо профілактики соціального сирітства. Як повідомила начальник служби у справах дітей ОДА Оксана Покатілова, за підсумками 2016 року, соціальною сиротою стала 221 дитина. На жаль, діти стають «сиротами при живих батьках». Найбільша їх кількість в Черкасах, Монастирищенському районі, Уманському та кількох інших районах.

“Найкращим влаштуванням долі посиротілої дитини є її усиновлення, – зазначила Оксана Іванівна. – Це – єдина форма, коли дитина втрачає сирітський статус і входить у родину на правах рідної дочки чи сина. В області проживає 787 усиновлених дітей, торік вдалося усиновити 58.”

Переважна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме 1 623, виховується в сім’ях опікунів, піклувальників. Минулого року під опіку, піклування влаштовано понад 200 дітей.

Між тим, у 2016-му продовжувалася робота щодо розвитку прийомного виховання дітей. Так, в області налічується 128 прийомних сімей, де виховується 226 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 2 прийомні сім’ї (2 дитини) з Луганської області та 34 дитячі будинки сімейного типу, в яких 252 дитини.

Оксана Покатілова повідомила також, що завдяки активному влаштуванню дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання, у дитячих державних закладах різного типу на повному державному утриманні перебуває всього 163 дитини вказаної категорії, що становить 7,4 % від їх загальної кількості.

IMG_3358“Важливим напрямком роботи є вчасне виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, – додала Оксана Іванівна. – Особливу увагу варто приділити проблемі безпеки дитини. Практика свідчить, що насамперед джерелом небезпеки для дитини стають самі батьки, коли ігнорують потреби дитини, вчиняють щодо неї насильство”.

Станом на кінець минулого року службами у справах дітей обліковується 413 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. За рішенням органу опіки та піклування, у 2016 році від батьків відібрано 17 дітей, у зв’язку  із загрозою їх життю.

Оксана Іванівна зазначила, що для надання комплексної допомоги дітям, які потрапляють у складні життєві обставини, в області діють Черкаський та Уманський обласні центри соціально-психологічної реабілітації дітей. Там протягом минулого року всебічну допомогу та соціальний захист отримали понад 400 дітей. До Черкаського центру найбільше дітей направлено з м. Черкаси, Чорнобаївського, Шполянського, Черкаського районів, до Уманського центру – з Уманського району, Маньківського, Лисянського, Христинівського.

Зазначимо також, протягом звітного періоду значна увага в області приділялася питанню забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа житлом. Зважаючи на те, що чинним законодавством обов’язок забезпечення житлом дітей вказаної категорії покладено на місцеві органи виконавчої влади, в області проведена робота щодо розроблення та затвердження районних, міських програм на 2016-2018 роки, відповідних планів заходів. У межах зазначених програм у 2016 році 4 дитини-сироти, дитини, позбавлені батьківського піклування, та 22 особи з числа дітей вказаної категорії отримали житло. Найбільше житлом забезпечено дітей в Канівському районі (5) та м. Черкаси (4).

IMG_3355Серед основних напрямків роботи служби у справах дітей облдержадміністрації та районних і місцевих служб – організація та проведення заходів з метою привернення уваги громадськості до потреб категорійних дітей, забезпечення їхніх прав, також розвитку творчих здібностей. Так, на Черкащині постійно проводять конкурси, акції, фестивалі. Поміж них: акція «Не залишати без уваги жодної дитини», обласний конкурс «Світ дитячої фантазії», «Подорож по алеї правових знань», конкурс малюнків на тему «Я і мої права», конкурс-фестиваль «Щасливі долоні» та ін.

Серед пріоритетних завдань на цей рік: підвищення показника охоплення посиротілих дітей сімейними формами виховання до 93%, профілактика соціального сирітства, зокрема активізація співпраці з головами сільських, селищних рад щодо інформування про сім’ї з дітьми, яким необхідна допомога, запровадження послуги патронату. У рамках програми реформування інтернатних закладів у планах – створення центру соціальної підтримки дітей та сімей на базі Кропивнянського дитячого будинку для дітей шкільного віку.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *