На Черкащині говорили про гендерну рівність та протидію торгівлі людьми

Про ефективну діяльність з протидії торгівлі людьми та важливість сталого запровадження й підтримки гендерної політики у суспільстві говорили під час чергового засідання ради облдержадміністрації з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми під головуванням заступника очільника області Костянтина Омаргалієва. Захід відбувся сьогодні у Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького.

Інформує Черкаська ОДА.

Склад ради постійно розширюється. Цьогоріч до складу її включено Черкаську благодійну організацію ЛЖВ «Від серця до серця» та Центр гендерної освіти ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Сьогодні представники цих організацій презентували результати своєї роботи. Втім, кажуть, важливу роль відіграє, насамперед, налагодження взаємодії між усіма учасниками ради.

1В області півтора роки працювали над проектом «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Черкаській області», говорить фахівець ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» Марина Стадник. Цей час знадобився для того, щоби налагодили тісну співпрацю між неурядовим та державним секторами у питаннях протидії торгівлі людьми, який нині втілюється на державному рівні. Йдеться не лише про превентивну діяльність, а й ідентифікацію, виявлення та реінтеграційню постраждалих від торгівлі людьми. Водночас фахівці «Від серця до серця» працювали над актуалізацією та поширенням інформації про сучасне рабство серед населення, аби громадяни могли самостійно визначати можливі ризики.

2– Основне наше завдання – надати допомогу тим, хто постраждав від торгівлі людьми, реінтегрувати їх у суспільство, – наголошує Марина Стадник. – Наша робота не була зосереджена лише в обласному центрі, а й проводилася в районах. Тут ми провели серію тренінгів, щоб належним чином навчити відповідальних осіб. також спільно нам вдалося напрацювати певні механізми роботи та загалом сформувати 19 мультидисциплінарних груп з протидії торгівлі людьми на Черкащині та провели з ними 10 тематичних круглих столів. Завдяки проведеній роботі вдалося виявити 14 осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Найчастіше, люди просто не готові говорити про пережите, не згодні розкрити себе, звертатися до правоохоронних органів, змінити статус на постраждалих від торгівлі людьми.

Вона також нагадала про постійно діючу національну «гарячу лінію» з питань протидії торгівлі людьми 527. Тут громадяни можуть отримати належну юридичну, психологічну допомогу, консультації щодо потенційного місця працевлаштування.

Торговці людьми порушують практично весь спектр прав, гарантованих міжнародними і національними правовими актами, наголошує заступник голови Черкаської ОДА Костянтин Омаргалієв. За його словами, на виконання Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року рішенням обласної ради затверджена відповідна програма, а в обласній та місцевих державних адміністраціях визначено структурні підрозділи та посадові особи, відповідальні за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Координатором у сфері протидії торгівлі людьми в області є управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації.

4– Торгівля людьми, з усіх видів порушень прав людини, що привертають увагу міжнародного співтовариства, є, безперечно, одним з найбрутальніших, – зауважує посадовець, – Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, які переживає світ, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення. Військові дії, економічна нестабільність, підвищення мобільності населення, зокрема з метою трудової міграції, збільшення доступу населення до інформаційних мереж сприяють поширенню цього злочину.

Водночас він додав, що інша проблема, актуальна на сьогодні, це – питання гендерної дискримінації, яка широко обговорюється в Україні. Задля цього в Україні впроваджуються програми просвіти населення, зокрема торік 24 лютого розпорядженням КМУ затверджено «Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року, створено Громадську раду з гендерних питань при міжфракційному депутатському об’єднанні «Рівні можливості у Верховній Раді України». Про її діяльність розповіла координаторка Центру гендерної освіти Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Наталія Байдюк. Також вона закцентувала увагу на проекті Стратегії упровадження гендерної рівності та недискримінації у сфері освіти «Освіта: гендерний вимір – 2020». З-поміж основних напрямів роботи над проектом є упровадження гендерного підходу на всіх рівнях освіти, удосконалення чинних освітніх стандартів, формування гендерно-чутливого освітнього середовища у закладах системи освіти, уникнення андроцентризму та сексизму в освіті, уведення до документообігу принципів гендерно-чутливого мовлення, зокрема використання фемінітивів.

3– У вищих навчальних закладах України реалізується проект, який має на меті досягнення гендерного паритету на різних спеціальностях, – зазначає Наталія Байдюк. – Оскільки це гендерне розмежування зберігається. Приміром, спеціальності дошкільна та початкова освіта, соціальна робота у 98 % випадків обирають саме дівчата. Натомість ІТ-спеціальності приблизно на 80% є чоловічими. Тож цей проект буде спрямований саме на те, щоб залучати чоловічий досвід до роботи в дошкільній освіті, а дівчат – до отримання технічної освіти. До нього цьогоріч доєднається і наш ЧНУ. І таке розмежування зберігається у всіх сферах. Приміром, за європейськими стандартами у тих же політичних партіях 30% депутатів мають бути жінками. Натомість ми маємо лише 11%.

Підсумовуючи, Костянтин Омаргалієв звернувся до дівчат та закликав їх мати більш активну позицію й відстоювати власні права. Оскільки саме досягнення гендерної рівності є запорукою позитивних змін у нашому суспільстві.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *