На Черкащині очікуються грозові дощі

За прогнозом синоптиків, цього тижня погоду формуватимуть атмосферні фронти північних циклонів. Тому на Черкащині очікуються окремі грозові дощі та похолодання, повідомляє начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Інформує “Вікка”.

Незважаючи на значні коливання температури повітря, початок червня видався теплим та сухим. Лише у Золотоноші та Жашкові випало 20–36 мм дощу, або 70–160% декадної норми, на решті території – 0,4-6 мм.

Площа із ґрунтовою засухою під озимою пшеницею збільшилась, при цьому у східній частині, де вона триває третю декаду, поглибилась та поширилась у західному напрямку. На окремих площах центральних районів області, зокрема Смілянський та Звенигородський, запаси продуктивної вологи метрового шару грунту під озимою пшеницею становлять лише 5–17 мм, проти оптимальних для формування та наливу зерна – 60–80 мм.

Віталій Постригань відзначив, що ситуація складна, особливо у східній частині. Проте, через чергування періодів потеплінь із похолоданнями та відсутність атмосферної засухи, – не критична.

Фото http://vikka.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *