На Черкащині планують спорудити електричну підстанцію

Зведення електричної підстанції «Тальне» на 330 кіловольт та спорудження повітряних ліній електропередач «Побузька – Тальне» і «Тальне – Поляна» – у планах на будівництво в області. Це допоможе отримати додатковий енергоресурс та залучити інвесторів.

Питання будівництва підстанції «Тальне» поблизу села Майданецьке порушували ще декілька років тому. Тоді ж ОДА надала дозвіл державному підприємству НЕК «Укренерго» на розробку проекту землеустрою. На сьогодні постало питання організації проектування необхідної транзитної повітряної лінії 330 кВ «Побужжя – Тальне» та «Тальне – Поляна», — повідомляє прес-служба ОДА.

За словами начальника Департаменту внутрішніх інвестицій державного підприємства НЕК «Укренерго» Олександра Яременка, запустити електричну підстанцію на Тальнівщині та лінії електропередач можуть за два роки. Поки що ж в ОДА спільно з представниками районів, профільного департаменту та спеціалістів НЕК «Укренерго» обговорили проект на стадії технічно-економічного обґрунтування.

” Будівництво цих об’єктів фінансуватиметься Європейським банком реконструкції та розвитку і Світовим банком, – розповів Олександр Яременко. – Взятися за роботу готові хоч завтра. Однак в кожному з районів нам треба точно погодити земельні ділянки під опори ліній електропередач. Маємо приклади, коли стратегічно-важливі об’єкти будуються 7-8 років, бо довгий час не вдається вирішити питання з однією конкретною ділянкою і ми не можемо зрушити з місця у будівництві.”

img_2599

Погодити земельні ділянки на Смілянщині, Городищині, Кам’янщині, Шполянщині, Звенигородщині, Черкащині, Катеринопільщині та Тальнівщині мають до лютого, наголосив заступник голови – керівник апарату Черкаської ОДА Сергій Овчаренко. Це необхідно, аби не затягувати із втіленням проекту.

“Черкаська область належить до енергодефіцитних регіонів України, – зауважує заступник голови – керівника апарату Черкаської ОДА Сергій Овчаренко. – Підвищення енергетичної потужності – наше стратегічне завдання. Зараз ми на тому етапі, коли подальше приєднання енергоємних споживачів до електричних мереж регіону або збільшення їхньої потужності вже практично неможливе без впровадження засобів автоматичного обмеження навантаження в аварійних ситуаціях. Особливо це стосується Уманського району. То що ми можемо запропонувати потенційному інвестору, якщо зараз не в змозі забезпечити основного – енергетичні потужності для виробництв.”

img_2598

Відзначимо, нині на Черкащині діє дві підстанції на 330 кіловольт «Черкаська» та «Поляна», а також Черкаська ТЕЦ. Разом вони формують Черкаський електровузол, який під’єднаний до основної мережі лише двома лініями. За висновками фахівців, існуюча схема живлення вже не відповідає вимогам надійності. А, зважаючи на темпи зростання електричних навантажень при недостатньому рівні генеруючих потужностей, в області повсякчас загострюється проблема забезпечення жителів електроенергією.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *