На Черкащині планують запустити 40 ОТГ

До кінця року на Черкащині обласні владці планують допомогти запустити в самостійне життя 40 громад. Вже зараз область демонструє позитивну динаміку. Так, нині очікують призначення виборів 11 ОТГ області. Ще два комплекти документів – на розгляді в адміністрації. Про це повідомив заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань.

– Це досить високий темп утворення територіальних громад порівняно з іншими регіонами України. За нещодавно оприлюдненим рейтингом Мінрегіону наша область за цим показником третя. Випереджають нас тільки Дніпропетровщина та Одещина, — сказав Ярослав Березань.

Наразі в області діючих, а головне – спроможних громад-об’єднавців вже десять.

Торік на розвиток тергромад в держбюджеті було передбачено 1 млрд грн, нині ж – 1,5 млрд грн. І якщо минулого року на Черкаську область було передбачено 12 млн грн «інфраструктурної» субвенції для трьох перших громад, то цьогоріч – 18 млн грн для шістьох ОТГ краю.

Окрім фінансової незалежності громади від об’єднання отримують і більше повноважень. Так, Білозірська ОТГ збирається придбати обладнання для видачі ID-карток. Це другий такий випадок в Україні і беззаперечний випадок самостійного розвитку громад на місцях

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *