На Черкащині понад 9 тисяч учнів опановує робітничі професії

2016 року в державних закладах ПТНЗ за 109 робітничими професіями навчалося більше 9 тис. учнів та слухачів. З них за державним замовленням здобували первинну професійну підготовку – 8,5 тисяч. Про досягнення профтехосвіти області за рік на Черкащині говорили у ході наради за участі керівників професійно-технічних навчальних закладів області, повідомляють в управлінні освіти та науки Черкаської ОДА.

Повідомляє Черкаська ОДА.

Так, середній контингент учнів на 1 професійно-технічний навчальний заклад станом на жовтень 2016 року – 389 осіб. Загальна кількість учнів профтехзакладів, які належать до соціально незахищених категорій – 2549 осіб, що складає 32,6 % від загальної кількості.

Одним з пріоритетних напрямків роботи керівника навчального закладу має бути забезпечення умов для обміну кращим педагогічним досвідом, створення позитивного іміджу як свого ПТНЗ зокрема так і профтехосвіти Черкащини в цілому, переконані в управлінні освіти та науки Черкаської ОДА. Так, ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей» став протягом минулого року учасником 2-х виставок міжнародного рівня та отримав високі нагороди (Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» (березень 2016р., Міжнародний форум «Інноватика в сучасній освіті» (жовтень 2016 р.); ДНЗ «Черкаське вище професійне училище», ДНЗ «Канівське вище професійне училище» стали учасниками VІІ Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» та отримали високі нагороди.

15741098_945002895601919_640159772945446884_nНачальник управління Валерій Данилевський наголосив на поглибленні міжнародної співпраці, участі у різноманітних проектах, зокрема грантових, розширення кола соціальних партнерів, проведенні профорієнтаційної роботи. Також закцентував увагу присутніх на необхідності посилення національно-патріотичної роботи.

– Профтехзаклад має бути осердям духовної підтримки української армії. Лист солдату, оберіг чи інша зроблена дитячими руками річ, зігріта теплом, зберігає нашим захисникам життя, -– зазначив Валерій Данилевський. Підбиваючи підсумки роботи в 2016 році, Валерій Вікторович сформулював завдання на наступник. Серед пріоритетів: модернізація мережі професійно-технічних навчальних закладів, зміцнення матеріально-технічної бази; посилення співпраці з соціальними партнерами; сприяння покращенню іміджу робітничих професій та професійно-технічних навчальних закладів.

15781613_945003008935241_2396952918945738426_nНаразі на державному рівні готуються зміни в нормативно-правовій базі, спрямовані на удосконалення організації професійної освіти, створення умови для оперативного прийняття управлінських рішень щодо професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-ІІ акредитаційних рівнів, їх фінансового забезпечення, посилення ролі місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у формуванні трудового потенціалу країни з максимальним врахуванням потреб регіонів у кваліфікованих робітниках та молодших спеціалістах.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *